Motorola Edge 20

Android 12 dostává i Motorola. Víme, na který telefon míří!

  • Motorola dále aktualizuje své modely
  • Který telefon dostane nový Android 12?

Motorola, která patří pod křídla Lenova opět aktualizuje své další telefony. Update na nejnovější Android 12 už dostal smartphone Moto G Pro nebo i levná Moto G30. Tentokrát se ho ale dočká také model vyšší střední třídy Motorola Edge 20.


Nepřehlédněte: Zásilkovna zdražuje! Od května si Češi za menší balíček příplatí


Jak právě teď informuje XDA Developers, OTA balíček na Android 12 je uvolňován postupně a do oběhu jde s označením S1RG32.53-18-11. Jeho celková velikost je 1,08 GB. Pro nás je bohužel prozatím zklamáním skutečnost, že je k mání prozatím pouze v Brazílii. Podle výrobce se ale dostane již brzy i do Česka.

Motorola Edge 20 a Android 12
Zdroj: XDA Developers

Motorola plná novinek

Android 12 má fůru novinek. Kompletní změnou prošel design, nechybí nespočet nových funkcí, úpravou prošel také oznamovací panel. Došlo i na přepracování widgetů na domovské obrazovce, panelů, indikátorů i přepínačů fotoaparátu a mikrofonu.

Kromě toho si prošla větším faceliftem i nadstavba My UX. I ta má pár vychytávek v podobě jednoduchého rozsvícení svítilny pomocí gesta nebo spuštění fotoaparátu otočením zápěstí.

Výrobce slibuje přinést Android 12 mezi další telefony, jako například Razr 5G, Edge 5G, Moto G200, Moto G50, Moto G Stylus a Moto G40 Fusion.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva společnosti Motorola (ilustrační)

Total
1
Shares