Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Američtí politici nám přejí smrt, nechtějí nás změnit, řekl šéf Huaweie

  • 76letý Žen Čeng-fej napsal dopis zaměstnancům Honoru
  • Přeje si, aby se Honor po rozdělení stal schopným konkurentem Huawei
  • Zmínil se i o americké administrativě

Zakladatel čínské telekomunikační firmy Huawei Žen Čeng-fej napsal dopis zaměstnancům (brzy už bývalé) dceřiné firmy Honor, ve kterém se dotkl sankcí ze strany současné americké administrativy. A o emoce nebyla nouze.

Trump jako kat čínského klenotu

„Vlna za vlnou přísných sankcí proti společnosti Huawei nás dovedla k závěru, že se nás někteří američtí polici snaží zabít, nikoliv pouze změnit,“ uvedl Žen Čeng-fej ve své řeči a dodal, že odprodej společnosti Honor má pomoci jejím zaměstnancům a distributorům, kteří jsou ve všem nevinně a časem by možná skončili bez práce.


Psali jsme: Huawei přijde o možnost nakupovat procesory, rozhodl Trump. Nad firmou se stahují mračna


Podle poradenské společnosti Canalys tvořily smartphony značky Honor 26 % z celkově prodaných 51,7 milionu telefonů, které Huawei prodal v období červenec až září.
„Jen proto, že trpíme my, nemusí trpět i ostatní,“ zaznělo také v dopisu.

Závěrem Žen Čeng-fej vyzval Honor, aby se po „rozvodu“ stal největším konkurentem Huaweie, a řekl, že překonat Huawei by se mělo stát novým sloganem společnosti.

Vloni si ještě věřil

Před rokem v jiném rozhovoru zakladatel Huaweie uvedl, že společnost je připravena na střet s USA. Restrikce ze strany americké vlády se daly prý očekávat. Huawei má podle něj totiž značný technologický náskok v oblasti 5G sítí, který konkurence dožene až za několik let.

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ten Trump, to je něco strašnýho. Snad se vztahy zlepší za Bidena.

Comments are closed.