Twitter

Americký boháč Elon Musk znovu šokuje! Oznámil, že kupuje část sociální sítě Twitter

  • Majitel společností Tesla a SpaceX si hned zkraje týdne udělal radost
  • Za 3 miliardy dolarů kupuje bezmála desetiprocentní podíl ve Twitteru

Elon Musk kupuje 9,2procentní podíl v Twitteru a akcie této sociální služby letí vzhůru o více než 25 procent. V březnu dal Musk na svém twitterovém účtu, jejž sledují desítky milionů lidí, hlasovat, zda Twitter jedná v souladu se svobodou slova. Hned 70 procent lidí odpovídajících řeklo „ne“. Změní to Musk?


Nepřehlédněte: Hackeři ve válce. Anonymous získali informace o ruských vojácích a zveřejnili je na internetu


Elon Musk je nejbohatší člověk v novodobé historii

Elon Musk je nejbohatším člověkem na světě a podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje hodnota jeho majetku více než 227 miliard dolarů. Časopis Time i ekonomický list Financial Times loni v prosinci vyhlásily Muska osobností roku.

Rekordní růst bitcoinu dokáže způsobit jediné slovo

O excentrickém majiteli společností Tesla a SpaceX je známo, že rád zveřejňuje provokativní a senzační tweety, včetně kritiky omezení pohybu zavedeného vládou nebo oznámení svého plánu o přechodu firem do soukromých rukou. Musk službu, která má jako symbol modrého ptáčka, využívá často také k ovlivňování cen kryptoměn, zejména pak bitcoinu a dogecoinu.

Díky svým aktivitám a příspěvkům má Musk na Twitteru více než 80,2 milionu sledujících, což je považováno za ohromný marketingový přínos pro Teslu i SpaceX.

Zdroj náhledové fotografie: Jeremy Bezanger / Unsplash

Total
0
Shares