NASA, gorilí oblek

Americký astronaut propašoval na vesmírnou stanici ISS kostým gorily a rozjel pořádnou párty

  • Američané dopravili do vesmíru gorilí kostým 
  • Na stanici ISS rozjeli velkou narozeninovou párty

Jde o jednu z nejúchvatnějších a také nejdražších lidských staveb – Mezinárodní vesmírná stanice (ISS). Kromě běžných činností, jako jsou hygiena nebo příprava jídla, musí astronauti každý den také cvičit, aby jim neochably svaly, ale nejvíce času jim samozřejmě zaberou vědecké experimenty. Čas si vesmírní průzkumníci ale najdou i na věci, které jsou na Zemi naprosto běžné. Na mysli máme oslavu narozenin.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous vytáhli do kyberválky: sestřelili stránky policie na Srí Lance


Gorila na stanici ISS

Možnost oslavit své narozeniny by měl dostat každý, i astronauti na stanici ISS. V průběhu několika posledních let se ve vesmíru uskutečnilo hned několik oslav. Mezi ty nejšílenější patří určitě ta z roku 2016.

Že to astronauti umí pořádně rozbalit dokazuje video, které se už několik let šíří internetem, sbírá miliony zhlednutí a stovky tisíc reakcí. Ukazuje, jak se z papírové tašky vynoří gorila, které začne proplouvat ISS a pronásledovat svého vyděšeného kolegu.

V obleku nebyl nikdo jiný než americký astronaut Scott Kelly, kterému kostým na vesmírnou stanici ISS v rámci jedné ze zásobovacích misí poslal bratr Mark (bývalý astronaut), aniž by o tom oba někomu řekli. Na videu je zřetelně vidět, že britský kolega Timothy Peake byl v pořádném šoku, když na něj zničehonic vyskočila gorila a pronásledovala ho.

Projekt za miliardy

Mezinárodní vesmírná stanice se zrodila v listopadu 1998 vynesením ruského modulu Zarja na oběžnou dráhu. Její životnost byla zatím prodloužena do roku 2024. Do projektu jsou zapojeny Spojené státy, Rusko, Evropská vesmírná agentura (ESA), Japonsko, Kanada a Brazílie. Většinu dílů komplexu vlastní Američané a Rusové.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem NASA, zdroj: techoutlook

Total
0
Shares