Starlink

Americké letectvo zachytilo neuvěřitelné záběry vesmírné medúzy. Co fascinující jev způsobilo?

  • Vypuštění rakety od SpaceX zmátlo veřejnost
  • Podle některých šlo o UFO

Záhadná medúza ozářila oblohu Atlantikem a náhodným pozorovatelům nedala spát. Navzdory hypotézám o mimozemském objektu (UFO či chcete-li UAP), raketovém útoku způsobeném cizí mocností či zvláštním astronomickém jevu, je vysvětlení zvláštního jevu nakonec mnohem prozaičtější: bioluminiscenčního bezobratlovce způsobila raketa Falcon 9 společnosti SpaceX miliardáře Elona Muska. Dlouhé, baňaté tělo medúzy, které zachytili američtí piloty, jsou výfukové plyny opouštějící trysku motoru rakety.


Nepřehlédněte: Elektromobil Tesla v garáži předělali na tank. Teď němečtí kutilové chtějí, aby se v něm svezl Elon Musk


Záběry vesmírné medúzy

Seržant Christian Magliocca z amerického letectva řekl: „Viděli jsme to nad obzorem a byli jsme opravdu zmateni, co by to mohlo být. Záhadu jsme pozorovali ve výšce 11 tisíc metrů.“ „Pro nás trvala událost od začátku do konce asi deset minut. Skutečně se jednalo o velkolepou podívanou. Jsem velitel přepravy na Boeingu C-17 Globemaster III, takže se mě týkají všechny věci související s nákladovým prostorem letadla. Piloti a můj další partner byli naprosto ohromeni. Myslím, že mluvím za nás všechny, když řeknu, že na to, co jsme viděli, do smrti nezapomeneme,“ dodal.

 

Americká společnost SpaceX podnikatele a miliardáře Elona Muska v sobotu 24. září rozšířila svou síť satelitů na oběžné dráze Země o dalších 52 kusů. Zařízení vynesla z floridského mysu Canaveral raketa Falcon 9, která neobvyklý vesmírný jev způsobila. Od příštího roku začne SpaceX vypouštět satelity Starlink verze 2, které budou mnohem větší a schopnější než současné modely. Verze 2.0 má mít délku sedm metrů a vážit 1 250 kilogramů.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Christian Magliocca/SWNS, zdroj: Space, The Sun

Total
0
Shares