UFO, UAP

Američané popírají, že získali několik mimozemských plavidel. Žádné UFO nemáme, tvrdí

  • Bývalý pracovník zpravodajských služeb vypověděl, že USA vlastní „neporušené létající prostředky nelidského původu“
  • Šestatřicetiletý David Charles Grusch je válečný veterán, který o svých odhaleních hovořil s redaktory časopisu The Debrief

Navštěvují naši planetu jiné civilizace? Výpověď člena týmu, který pracoval na analýzách UFO, přinesla minulý týden zásadní zvrat. Muž uvedl, že USA mají k dispozici hned několik vesmírných lodí. Americká vláda tvrzení informátora, že tají důkazy o mimozemském životě, důrazně popřela.


Nepřehlédněte: Po milionech let se k Zemi vrací obr. Největší kometa, jakou kdy lidstvo objevilo, bere dech


Mimozemské lodě?

David Charles Grusch před několika dny řekl, že úřady skrývají fyzické důkazy o „neporušených a částečně neporušených“ mimozemských plavidlech.

Bývalý zpravodajský důstojník časopisu Debrief sdělil, že informace o těchto kosmických lodích jsou před Kongresem nezákonně zatajovány. A dodal, že když svou zprávu předal Sněmovně reprezentantů, dočkal se od politiků trpké odvety.

Výpověď Grusche vyvolala velké pozdvižení a o týden později jsme se dočkali oficiální reakce amerických úřadů. „K dnešnímu dni Úřad pro řešení anomálií ve všech oblastech (All-domain Anomaly Resolution Office) nenašel žádné ověřitelné důkazy, které by potvrzovaly tvrzení, že v minulosti existovaly nebo v současnosti existují jakékoli programy týkající se držení nebo zpětného inženýrství mimozemských materiálů,“ uvedla v prohlášení mluvčí ministerstva obrany Sue Goughová.

UFO
Zdroj: Bing Image Creator (generováno AI)

Jsme ve vesmíru sami?

Grusch sloužil jako důstojník americké armády v Afghánistánu a je veteránem Národní geoprostorové zpravodajské agentury (NGA) a Národního průzkumného úřadu (NRO), uvádí The Debrief.

„Nemluvíme o prozaickém původu nebo identitě,“ řekl v rozhovoru. „Získaný materiál zahrnuje neporušená a částečně neporušená plavidla.“

Jeho tvrzení o existenci „exotických materiálů“ podpořil i Jonathan Grey, který v současnosti slouží v Národním zpravodajském středisku pro letectví a vesmír (NASIC). „Fenomén mimolidské inteligence je skutečný. Nejsme sami.“

Otázka, zda jsou lidé ve vesmíru sami, je již dlouho předmětem vědeckých studií i konspiračních teorií. Gruschova tvrzení následovala po první veřejné prezentaci pracovní skupiny NASA, která posuzuje neidentifikované anomální jevy (UAP).

Tým zveřejnil videozáznam malé kovové koule letící přes Blízký východ, kterou nedokázal identifikovat. Uvedl však, že byl schopen přesvědčivě vysvětlit mnoho jiných jevů, které v uplynulém roce posuzoval.

Zdroj náhledové fotografie: Albert Antony / Unsplash, zdroj: Metro, debrief, interesting engineering, wsj

Total
0
Shares