Amazon

Amazon pod palbou kritiky kvůli rasismu a nebezpečným výhružkám na pracovišti

  • Amazon řeší velmi zapeklitou kauzu
  • Týká se rasových otázek na pracovišti

Amazon je nepochybně obří globální korporát, který si na nedostatek peněz rozhodně nemůže stěžovat, přesto může nastat situace, která ho citelně zabolí nebo i zdiskredituje. Tím spíš, pakliže se týká rasových otázek nebo závažných výhružek na pracovišti.

Jak informuje populární magazín The Verge, aktuálně podnik čelí velké mediální kauze. Dvacet šest pracovníků afroamerického etnika podalo stížnost k americké komise pro rovné příležitosti.


Nepřehlédněte: Explodoval další telefon čínského výrobce. Stížnosti poškozeného se firma vysmála


Amazon
Zdroj: Alex Mecl / Unsplash

Amazon mlží

K tomuto kroku se odhodlali poté, co Tori Davis, (dnes již bývalých) zaměstnankyň, vynesla na veřejnost velmi znepokojivé detaily ohledně působení na jedné z tamějších poboček.

Web dále uvádí, že existují nejen etická, ale i morální pochybení; ať už jde o výhružky smrtí, grafitty svastiky nebo antisemitistická hesla nastříkaná sprejem na zdech.

Zatímco Amazon se dušuje, že v těchto otázkách je velmi striktní, zkušenosti dalších zaměstnanců hovoří o pravém opaku. Další dobrou reklamu mu nedělá ani výše zmíněná Tori Davis, která tvrdí, že ve firmě dostala vyhazov právě proto, že se rozhodla otevřeně mluvit.

Zdroj náhledové fotografie: Ilustrační / Christian Wiediger (Unsplash)

Total
0
Shares