Google Chrome

A je konec. Na Windows 7 už prohlížeč Chrome nebude bezpečný, milionům uživatelů hrozí nebezpečí

  • Chrome končí s podporou Windows 7 a Windows 8.1
  • Hrozí nebezpečí ze strany online podvodníků

Společnost Microsoft si je dobře vědoma neochoty některých uživatelů přecházet na novější verze Windows. Jedním z nejpopulárnějších operačních systémů nedávné historie je Windows 7, který, ač mu již dávno skončila podpora, stále milují miliony lidí. S postupem času však bude používání této staré verze stále obtížnější.


Nepřehlédněte: Žádná noční můra! Umělá inteligence předpověděla, jak budou na Marsu vypadat lidská města


Chrome už nebude bezpečný

Google totiž právě oznámil, že jeho populární webový prohlížeč Chrome přestane v roce 2023 podporovat operační systémy Windows 7 a Windows 8.1. Od 7. února příštího roku nebude prohlížeč dále vylepšovat a poskytovat k němu bezpečnostní záplaty, pokud bude používán na Windows 7.

Stejně jako již samotný operační systém, se tedy i samotný prohlížeč stane potenciálně nebezpečným, protože jeho zranitelnost už nebude hlídat nikdo kromě potenciálních kybernetických nájezdníků. Pokud jde o Windows 8.1, systém, který nezaznamenal takový úspěch jako „ sedmičky“, jeho podpora skončí už 10. ledna 2023.

Nešetřete na sobě a přejděte na novější Windows

Krok Googlu u některých uživatelů možná vzbudí rozhořčení, ale dnes, kdy kybernetických útoků neustále přibývá, dává smysl víc než kdy jindy. Naštvaní tak budou hlavně ti, kdo šetří a nechtějí investovat do nového operačního systému, byť jej jejich počítače bez problémů rozběhnou.

Závěrem připomeňme, že zmrazení podpory neznamená, že od té doby nebude možné Chrome používat. Jen již nebude dostávat nové bezpečnostní záplaty. Internetoví podvodníci si toho jsou jistě vědomi a s příchodem nového roku lze očekávat zesílené kybernetické útoky na uživatele starších Windows 7 a Windows 8.1.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: BC

Total
0
Shares