- Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte proč?
- Tohle jsou aplikace, které jsou největšími zločinci na baterii.
Největšími žrouty baterie chytrých telefonů s operačním systémem Android jsou především sociální sítě a chatovací aplikace. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnila společnost OurPCB.
Nepřehlédněte: Hypersonický letoun Stargazer představuje budoucnost. Podle NASA poletí devětkrát rychleji než zvuk
Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky
V dnešním světě už existuje telefonní aplikace snad na všechno. Od nakupování, přes seznamování až k obchodování na burzách. Každý uživatel chytrých telefonů jich ve svém zařízení minimálně pár má. Některé z nich jsou však velmi náročné na životnost baterie. Experti z firmy OurPCB se ve svém novém výzkumu zaměřili právě na to, jaké aplikace vybíjejí naše telefony nejvíce.
„Výzkumný tým společnosti OurPCB, která se zabývá výrobou desek plošných spojů, analyzoval nejoblíbenější aplikace, aby identifikoval ty nejnáročnější. Studie hodnotila oprávnění každé aplikace, včetně přístupu ke klíčovým funkcím, jako jsou Wi-Fi, úložiště, fotoaparát, mikrofon, poloha, identita, kontakty, SMS, informace o hovorech, kalendář a fotografie/média/soubory,“ uvedla firma v prohlášení.
„Náš průzkum odhalil, že oblíbené aplikace, jako je Fitbit nebo Instagram, mohou potenciálně spotřebovat až 85 % baterie, i když nejsou aktivně používány. Sociální média, aplikace pro sledování kondice a seznamky patří trvale k nejnáročnějším,“ dodal Hommer Zhao, obchodní a marketingový ředitel společnosti OurPCB.
Nejvíce baterie spotřebují uživatelé androidích smartphonů používáním Fitbitu a Instagramu. Velkými zločinci na baterii jsou podle studie i aplikace Facebook, WhatsApp a Messenger. Mezi energetické upíry, které není radno podceňovat, patří také Telegram, Messenger, Snapchat či PayPal.
Mimochodem, o aplikacích, které zatěžují baterii, vás dokáže informovat i sám smartphone. Stačí si jejich seznam najít v menu nastavení pod kategorií „baterie“ a pak je podle potřeby vypínat buď ve správci aplikací nebo pomocí některé ze specializovaných čistících aplikací.
Dvacet největších žroutů baterie:
- Fitbit – využití baterie až 85 %
- Instagram – využití baterie až 85 %
- Tasker – využití baterie až 83 %
- LinkedIn – využití baterie až 80%
- Big Live – využití baterie až 80%
- WhatsApp – využití baterie až 80%
- Facebook – využití baterie až 80%
- Best Buy – využití baterie až 76 %
- Amazon – využití baterie až 75%
- X – využití baterie až 75%
- Telegram – využití baterie až 75%
- Snapchat – využití baterie až 75%
- Messenger – využití baterie až 75%
- Aplikace Cash – využití baterie až 75%
- Scooopz – využití baterie až 75%
- Text Now – využití baterie až 75%
- Tinder – využití baterie až 73 %
- Hinge – využití baterie až 73 %
- Gindr – využití baterie až 71 %
Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: Mirror