Vodafone a 5G pokrytí

5G od Vodafonu je dostupné polovině české populace

  • Vodafone pokryl rychlou sítí 5G už přes 50 % populace
  • Jde o stovky měst i menších obcí
  • Rychlá data lze využívat i ve stanicích pražského metra

Vodafone pokračuje v rozšiřování mobilního signálu nejmodernější sítě 5G. Aktuálně už je v jejím dosahu přes 50 procent obyvatel České republiky. Nejde přitom jen o velká města, ale nově také například o Prostějov, Domažlice, Břeclav nebo Karvinou. Kromě toho jsou 5G data od Vodafonu dostupná také téměř ve všech stanicích a přilehlých tunelech pražského metra.


Nepřehlédněte: Vodafone nabízí neomezená data za bezkonkurenční cenu 499 korun


Vodafone pokryl sítí 5G už přes 50 % populace

Operátor v listopadu dosáhl výrazného milníku v rozšiřování sítě 5G. Aktuálně už je v jejím dosahu přes 50 procent obyvatel České republiky. Alespoň částečně je dnes signálem 5G od Vodafonu pokryto už 252 měst a stovky menších obcí. Přesné údaje ukazuje aktualizovaná mapa pokrytí.

Vodafone a 5G pokrytí
Vodafone a 5G pokrytí, Ilustrační obrázek | foto: Vodafone

Bleskurychlá data

Vodafone nabídl veřejnosti 5G v prvních městech loni 1. října. Od té doby umožnil rychlé rozšiřování pokrytí moderní technologie Dynamic Spectrum Sharing. Ta dokáže na jednom frekvenčním přídělu spektra a nejmodernější Single RAN obsluhovat současně 5G a 4G/LTE zákazníky. Další důležitou roli sehrálo vypnutí 3G sítě letos v březnu.

Pro zájemce nabízí Vodafone tarify Neomezený Premium 5G a Neomezený Business Premium 5G, které přinášejí nejvyšší dostupnou rychlost mobilního připojení. V běžném provozu jde o stovky Mb/s.

Total
9
Shares