Samsung Exynos 2200

Začíná v tom být hokej! 3nm Samsung Exynos 2300 pro Galaxy S23 už příští týden?

  • Samsung se chystá k dalšímu kroku
  • Příští týden jde do výroby nový procesor
  • Ten má být postaven na 3nm litografii

Samsung údajně pokračuje v závodě miniaturizace na poli polovodičů. SamMobile informuje, že jihokorejská značka udělala velký progres v rámci in-house inženýringu a už příští týden pustí do výroby nový high-endový procesor.

Procesor pro Galaxy S23

Jako vůbec první v branži bude postavený na 3nm GAA litografii, a Samsung tak ukáže dlouhatánský nos konkurenčnímu TSMC, jež s něčím podobným počítá až ve druhé půli příštího roku. Čipset bude slovy výrobce fyzicky o více jak třetinu menší, o 30 % výkonnější a až o 50 % úspornější.

Za nové řešení však podnik utratil pořádně velký balík. Objem letošních investic se dokonce přiblížil k hranici 360 miliard amerických dolarů (!).A také se šušká, že má v hledáčku i americký Apple.

Samsung Galaxy S23
Zdroj: FONETECH.CZ

Je to Exynos 2300?

Management má prý na stole úvahu stát se dvorním dodavatelem procesoru Apple M2. Experti však avizují, že tento krok není na pořadu dne a počítá se TSMC.

Takže závěr je následující: nic, ale vůbec nic nenasvědčuje tomu, že by Samsung až do odvolání vzdal myšlenku vyrábět vlastní procesory, minimálně pro své vlajkové telefony. Je docela pravděpodobné, že nový 3nm čipset je Exynos 2300, který je určen pro prémiovou řadu Galaxy S23.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares