telefon, telemarketing

105 let starý komiks předpověděl, jak budeme používat mobilní telefony. Nakreslil ho snad cestovatel časem?

  • Komiks ukazuje technologii, které byla vynalezena až o desítky let později
  • Slavný umělec zachytil používání smartphonu, který však ještě neexistoval 

Umí někteří lidé předvídat budoucnost? Možná tomu tak skutečně je. Důkazem je více než 100 let starý novinový komiks, který přesně předpověděl to, jak budou lidé komunikovat pomocí mobilních telefonů.


Nepřehlédněte: Zasáhne nás? Dříve ztracený kolosální asteroid míří k Zemi a podle NASA dorazí už v říjnu


Komiks ukazuje mobilní telefon

Při všech našich moderních zázracích jistě nikdo nemohl předvídat, že technologie během několika desítek let dojdou tak daleko… Opravdu si to myslíte? Tak to jste na velkém omylu.

Komiks, který vyšel 5. března 1919 v britském bulvárním deníku The Mirror, totiž nabízí několik předpovědí, které se týkají toho, jak dnes používáme smartphone. Komiks s názvem „Kapesní telefon: Kdy bude zvonit“ nakreslil W. K. Haselden a zobrazuje, jak telefon zvoní v tu nejnevhodnější dobu, což je něco, s čím se dnes může ztotožnit každý.

Například ukazuje, jak muži zvoní mobil, když běží na vlak, když drží v ruce dítě, když má plné ruce práce s aktovkou a balíčkem, když je na koncertě a dokonce i když se zrovna žení.

Nejvtipnější na komiksu je část, která ukazuje, jak se muž snaží mluvit do telefonu, když prší. Umělec W. K. Haselden tenkrát samozřejmě netušil, jak snadné to v budoucnu bude.

97 year old comic about what would happen if “pocket telephones” were to be invented.
byu/thenewyorkgod inDamnthatsinteresting

Na tlačítko umělec nepřišel

Obrázkový seriál byl v poslední době často sdílen na komunitním fóru Reddit, kde vyvolal obrovský ohlas. „Správně předpověděl, jaký je to blbec, když si neumí telefon přepnout do tichého režimu,“ vtipkoval jeden z uživatelů.

„Dokážete si vůbec představit svět, že byste někomu zvedali mobil, když prší?“ napsal pobaveně další. „Ten chlap byl jasnovidec,“ dodal uznale třetí.

Po 105 letech můžeme konstatovat, že z předpovědi W. K. Haseldena se vyplnilo prakticky všechno. Jistě, někdo by mohl namítnout, že nepřišel na to, že některé smartphony budou mít v budoucnu tlačítko pro přepnutí do tichého režimu, ale to je taková drobnost, nad kterou lze mávnout rukou.

Zdroj náhledové fotografie: Hassan Ouajbir / Unsplash, zdroj: Reddit, The Nib

Total
0
Shares