Honor

10 tipů od Honoru: jak v létě chránit svůj telefon

  • Utopených mobilů v létě rapidně přibývá
  • Společnost Honor radí, jak se bránit

Ať už cestujete po horách nebo k moři, elektronika, kterou bereme s sebou, dostává ve vysokých teplotách nebo velké vlhkosti pěkně zabrat. Byť i jediný den bez telefonu, to si umí málokdo z nás představit, proto je třeba ho správně chránit. Honor přináší pár tipů pro váš telefon, které se v létě můžou hodit.


Psali jsme: Jak to bude s aktualizacemi starších mobilů Honor?


1) Telefon v suchu

Není to žádná raketová věda, že elektronika a voda prostě nejdou dohromady. Ať už máte jakýkoli telefon, vždy je lepší jej držet od vody dál. Můžete také zkusit voděodolná pouzdra, některá dokonce mají i speciální konektor na sluchátka, takže se nemusíte vzdávat poslechu hudby ani u vody. Pokud by se vám i přesto podařilo telefon namočit, ihned vyjměte baterku a SIM kartu. Pomoct může miska s rýží, která vytahuje vlhkost.

2) Čistota na prvním místě

Pot, opalovací krémy, to všechno v létě ulpívá na našem telefonu. Dobře poslouží jakýkoli suchý hadřík. Můžete využít speciální jemné hadříky na elektroniku, mikroutěrku nebo pokud máte, i obyčejnou látkovou dětskou plenu. Vyhněte se však papírovým ubrouskům nebo kapesníčkům, které mohou poškrábat displej.

3) Dávejte pozor na písek

Většina krytů nebo obalů na telefon i přes všechny vychytávky drobná zrnka písku z pláže propustí a snadno se tak dostanou do štěrbin telefonu. Tam můžou způsobit pěknou neplechu jako je poškrábání displeje nebo zanesení konektoru na sluchátka či nabíjení. Nedávejte na pláži telefon jen tak volně do tašky nebo do kapsy, ale uzavřete jej ještě v drobné taštičce zvlášť.

Honor
Honor, ilustrační | foto: Honor

4) Nenechávejte telefon v autě

Může se zdát, že když necháte telefon v autě, je to nejbezpečnější. Stejně jako u malých dětí nebo domácích mazlíčků, pokud se teploty přehoupnou k tropickým stupňům, nenechávajte ani svůj telefon v zavřeném autě. Horko může postupně zničit elektronické spoje.

5) Nepokládejte telefon na jinou elektroniku

Jakákoli elektronika snáší vysoké teploty a velkou vlhkost špatně. Procesor a případné chlazení pracuje na plné obrátky. Horko, které v tu chvíli z vašeho přístroje běží, by mohlo způsobit nenávratné škody na telefonu, který na něj položíte.

6) Držte telefon ve stínu

Jakákoli elektronika se při používání zahřívá. V létě počítejte s mnohem větší zátěží. Pokud zapomenete telefon na sluníčku, může to způsobit přehřátí, které vám zničí baterii. Vezměte jej hned do stínu, ať se zchladí na svou běžnou teplotu.

7) Vyhněte se hraní her na přímém slunci

Při opalování nebo popíjení drinků na pláži se vyhněte hraní her, které zatěžují a zahřívají procesor.

8) Při tropickém horku nepoužívejte GPS

Pokud se potřebujete podívat na cestu, vyhněte se zapínání GPS na přímém slunci. Pokud GPS nepotřebujete, vypněte ji úplně.

9) Vypněte nepotřebné aplikace

Vypněte aplikace běžící na pozadí, které zrovna nepotřebujete, jako je např. Bluetooth, které spotřebovávají větší množství baterie, ale také vyžadují větší práci procesoru.

10) Vypněte telefon

Pokud to jde, vypněte telefon úplně. Je to ta nejlepší cesta, jak se vyhnout přehřátí telefonu, ale také, jak si užít dovolenou naplno.

Total
0
Shares