Honor, ilustrační

Znovuzrození Honoru? Příští rok plánuje vyrobit 100 milionů telefonů

  • Honor už nepatří Huawei
  • Noví majitelé plánují v příštím roce prodat 100 milionů smartphonů

Huawei má v posledních měsících plné ruce práce a dopad vleklého sporu se Spojenými státy firmu stojí drahocenný čas, reputaci a hlavně peníze. Tíha sankcí nakonec vyústila v nedávný prodej mobilní divize Honor. Novým vlastníkem výrobce mobilů zaměřených na teenagery je konsorcium Shenzhen Zhixin New Information Technology, které má dle serveru asia.nikkei.com ambiciózní plány.

Vzhledem k tomu, že Honor už nepatří Huawei a tak by se na něj neměly vztahovat drtivé americké sankce, plánuje podnik až o 40 % navýšit produkci nových telefonů a již v nadcházejícím roce 2021 jich vyrobit a prodat minimálně 100 milionů kusů. Pro srovnání: Huawei očekává prodej zhruba 60 milionů smartphonů.


Psali jsme: Glosa: Huawei prodal Honor. Je to dobrý „deal“ pro všechny


Zpráva dále uvádí, že Honor již údajně kontaktoval americké výrobce za účelem dodávek komponent. Zmiňovány jsou společnosti Qualcomm a MediaTek, které by měly zajistit čipové sady pro nové telefony. V současné době je v řešení také návrat plnohodnotného operačního systému Android a tedy populárních služeb jako YouTube, GMail a dalších.

Total
5
Shares