Galaxy S21 Ultra

Známe specifikace vlajkové řady Galaxy S30. Bude to opravdový nářez!

  • Galaxy S30 (též Galaxy S21) bude nová vrcholná řada v příštím roce
  • Představení bychom se měli dočkat už v lednu
  • V tento okamžik už víme téměř vše

Není žádným tajemstvím, že v příštím roce bude chtít Samsung pořádně zabodovat. Letos se mu to tak úplně nepovedlo. Vlajkový Galaxy S20 Ultra měl být totiž jedním z nejlepších fotomobilů na trhu, ale v praxi se ukázalo, že zůstalo jen u zbožného přání zkušených marketérů. Tento telefon sice fotí skvěle, ale s ohledem na výbavu a technologický náskok snímačů měl prostě navíc.


Psali jsme: Galaxy S20 Ultra se na špičku nechytá. Fotí jako telefon za 13 tisíc!


Samsung v lednu bude válet!

Pokud se ohlédneme nazpět, letošní vrcholná řada Galaxy S20, která byla slavnostně představena na jaře, je ukázkou toho, že zatímco papír snese vše, realita bývá často naprosto odlišná, a zmíněný S20 Ultra zvláště ve focení zůstal za očekáváním. To ale nevadí, protože Samsung už 14. ledna představí trojici zbrusu nových vlajek, a budou prý lepší, o hodně!

Galaxy S30 Ultra, jeden z konceptů | foto: Technizo

Trojlístek bude následující: Galaxy S30 s 6,2palcovým displejem, dále Galaxy S30+ s větší 6,7palcovou úhlopříčkou, a nakonec Galaxy S30 Ultra, který bude mít zobrazovač ještě o desetinu palce větší. Všechny budou mít pod kapotou nový ultrarychlý Exynos 2100 (platí pro Evropu, zbytek světa bude mít tu čest se “Snapem” 875, který bychom asi raději i my). Doufejme, že se historie nebude opakovat, protože letošní čipset velkou díru do světa neudělal, a navíc při velkém zatížení topil jako rozpálený kotel.

Chystá se doslova urvat fotografický trůn

A co foťáky? Taky už máme poměrně jasnou představu. Tak jen v rychlosti: Galaxy 30 a S30+ dostanou shodně tři objektivy: hlavní 12Mpx snímač, 64Mpx “telas” 12Mpx ultraširokáč. Že to není nic moc? Tak schválně! Co říkáte na S30 Ultra? Ten totiž nabídne velký 108Mpx senzor, 12Mpx ultraširokáč, a dvojici 10Mpx teleobjektivů, které zajistí 3× a až 10× bezztrátový zoom. A ještě pro vás máme i kapacity baterií. Základní varianta dostane solidní 4 000 mAh, větší 4 800 mAh a “Ultra” bude lákat na parádních 5 000 mAh.

Total
9
Shares