PC, router

Zlobí vás doma Wi-Fi? Držte svůj router dál od těchto věcí a signál se zlepší

  • Zajistit kvalitní Wi-Fi v bytě nemusí být vždy úplně snadné
  • Naštěstí existuje hned několik jednoduchých triků, jak dosah signálu vylepšit

Nepokrývá bezdrátová síť dostatečně všechna místa vašeho domu? Trápí vás vypadávající Wi-Fi signál? Experti prozradili, že problém nemusí být v samotném routeru, ale v předmětech, do jejichž blízkosti jste jej umístili.


Nepřehlédněte: Simulace NASA vás pošle do chřtánu černé díry. Ukazuje, jak těsně uniknete horizontu událostí


Vypadávající nebo pomalá Wi-Fi

I když to zní poněkud přitažené za vlasy, podle telekomunikační společnosti Virgin Media O2 může za problémy s internetovým připojením v mnoha domácnostech zrcadlo. Hovoříme však o velkých nástěnných zrcadlech, která lidé používají každý den, aby si zkontrolovali svůj účes před odchodem do zaměstnání, nikoliv o malých kapesních zrcátkách.

Signály, které směrovač vysílá, mohou být jejich povrchem vychýleny nebo odraženy. V domácnosti tak mohou vznikat tzv. „mrtvé zóny“ a elektronická zařízení budou mít problémy s připojením.

Pokud svůj router necháte v blízkosti takového zrcadla, ujistěte se, že je od něj vzdálen alespoň metr a půl, abyste předešli možným problémům. Mezi další věci, které mohou ovlivnit kvalitu signálu domácího Wi-Fi routeru, patří akvária nebo velké vázy. Pokud jsou poblíž, pohlcují rádiové frekvence.

Router, malware
Zdroj: Compare Fibre / Unsplash

I mikrovlnka může představovat problém

A jak správně tušíte, i mikrovlnné trouby mohou narušit Wi-Fi signál, a to kvůli malému množství záření, které z nich uniká. Frekvence, na které pracují, 2,4 GHz, je totiž stejná, jako frekvence, na jaké funguje router, proto ohřívání večeře může dočasně zpomalit připojení k internetu.

Že lidé skutečně netuší, kam by měli svůj router umístit, dokládá průzkum Virgin Media O2. Studie se zúčastnilo 2 000 lidí a 41 % dotázaných přiznalo, že má router postavený vedle televize nebo dokonce za ní, 12 % jej nechává na podlaze a 6 % ho umístilo pod postel. Nicméně 45 procent respondentů přiznalo, že je trápí dosah Wi-Fi signálu a rádi by polohu směrovače v budoucnu změnili.

Zdroj náhledové fotografie: Kaitlyn Baker / Unsplash, zdroj: IFLScienceLADBible

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..