iPhone 14

Zbavte se iPhonů, jsou nebezpečné, nařídila Čína svým úředníkům. Bojí se americké špionáže

  • Budoucnost iPhonů v Číně?
  • Tamní úředníci dostali jasný pokyn
  • V zaměstnání se s nimi musí rozloučit

Čínské úřady zakázaly svým zaměstnancům používat k pracovním účelům chytré telefony iPhone. Informoval o tom server Wall Street Journal s odvoláním na čínská média. Upozornil, že podobný zákaz již dříve vydaly i ruské úřady.


Nepřehlédněte: Máte Xiaomi, Redmi nebo POCO? Těchto 29 telefonů dostane jako první MIUI 15 s Androidem 14


iPhony úředníků jsou možná hacknuté, obává se Čína

Zaměstnanci, kteří v současné době působí v ústředních vládních úřadech, mohou používat pouze čínské chytré telefony. Nové omezení se vztahuje na smartphony ostatních značek, včetně iPhonů od společnosti Apple.

Připomeňme, že podíl společnosti Apple na čínském trhu činil v posledním čtvrtletí loňského roku 22 procent. Jinými slovy, iPhony jsou v Číně nesmírně populární. Ačkoli se zákaz vztahuje na všechny zahraniční chytré telefony, pozornost je upřena zejména na zařízení značky Apple. A má to dobrý důvod.

Napětí mezi Čínou a USA v posledních měsících neustále roste. Čína údajně plánuje co nejvíce snížit svou závislost na zahraničních technologiích. A pokud vás zajímá proč, je to především kvůli zvýšení bezpečnosti a zabránění úniku citlivých dat.

Podle nového nařízení nemohou čínští vládní úředníci používat iPhone ve skupinových chatech a během schůzek. Nejsou však omezeni v používání iPhonů, když jsou mimo zaměstnání.

iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Bojí se americké špionáže

Ačkoli se zákaz nemusí zdát nijak zásadní, společnost Apple už nařízení negativně zasáhlo. Zatímco ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku měl iPhone v Číně 22% podíl na trhu, po zákazu se akcie společnosti Apple propadly o 3,6 %. A to pro firmu, která na tak velkém trhu drží zhruba pětinový podíl, není vůbec dobrá zpráva.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: Wall Street Journal, Wccftech, Gizchina

Total
0
Shares