mobilní operátoři

Závislost na mobilním telefonu má stále více lidí. Nomofobie trápí i Čechy

  • Během pandemie COVID-19 vzrostlo používání mobilních telefonů
  • Polovina respondentů připustila, že mobil nabíjí dvakrát nebo vícekrát denně
  • Nomofobie trápí stále více lidí

Společnost OnePlus si nechala vypracovat další zajímavý průzkum. Tentokrát se týkal toho, jak lidé v době pandemie používají svůj mobilní telefon. Z odpovědí vyplynulo, že během pandemie výrazně vzrostlo používání smartphonů, ale také vazba lidí k němu, což může přerůst až v nomofobii.


Psali jsme: Dopad koronaviru: častěji nabíjíme a jsme stále závislejší na mobilech


Raději se vzdají auta, než telefonu

Průzkum mapoval zvyklosti lidí po celé Evropě, kde za poslední měsíce vzrostlo používání mobilních telefonů o více než 50 %. Nejvíce se to týká mladých lidí z Itálie (56 %), Francie (55 %) a Španělska (51 %). Zajímavé odpovědi pak dorazily i z Finska: 13 % z dotázaných uvedlo, že by raději přišlo o svůj automobil než o telefon.

Negativními pocity spojenými s představou nefunkčnosti svého mobilního telefonu či nemožnosti jej používat, takzvanou nomofobií, jak se závažné nemoci říká, trpí nejvíce Britové (32 %) a Španělé (30 %). Průzkum poukázal i na další příznaky potenciální nomofobie – 13 % z dotazovaných raději nereaguje na zprávu, aby šetřili baterii.

Nomofobie je problém

Mnoho z respondentů také uvedlo, že si nedokáží představit odloučení od svého mobilu a mají tak větší potřebu být na blízku nabíječce. Téměř polovina dotázaných (43 %) připustila, že mobil nabíjí dvakrát nebo vícekrát denně.

Zdroj náhledové fotografie: Daria Nepriakhina / Unsplash

Total
0
Shares