WhatsApp

Zásadní změna ve WhatsAppu: Klíčová funkce už nebude zdarma. Za zálohy se začne platit

  • WhatsApp čeká nepopulární změna
  • Záloha konverzací zdarma brzy končí

Aplikace WhatsApp umožňuje uživatelům ukládat si zálohy svých chatů, odeslaných či přijatých souborů, ale také historie o volání a další drobnosti. Záloha probíhá přes cloudové služby. Zde ale bude brzy následovat celkem zásadní změna, která se dotkne všech uživatelů.


Nepřehlédněte: WhatsApp dostupný úplně pro všechny? K registraci a ověření postačí jen e-mail


WhatsApp čeká nepopulární změna

Doposud mohli uživatelé libovolně zálohovat větší i menší množství dat na servery, které měl WhatsApp přímo domluvené s Googlem a vše běželo v režimu „nekonečno“. Americký gigant Google však v oficiálním tiskovém prohlášení oznámil, že je nucen učinit v tomto ohledu zásadní změnu.

„Důležité upozornění: zálohy aplikace WhatsApp v systému Android se brzy začnou započítávat do limitu cloudového úložiště účtu Google. Tato změna se nejprve dotkne uživatelů aplikace WhatsApp Beta od prosince 2023,“ píše Google na svých webových stránkách

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Záloha konverzací zdarma končí

Pokud tedy používáte volně dostupnou verzi WhatsAppu pro Android, můžete být v klidu. Změna se vás dotkne až v průběhu příštího roku. Připravit by se na novinku měl úplně každý. Jak totiž správně poznamenává Google, nejvíce ovlivněni touto změnou mohou být lidé využívající základní tarif Google Disku.

V rámci toho máte zcela bezplatně 15 GB volného úložiště pro cloud, ať už jde o Google Disk, Fotky, Gmail a další. Jinak platí, že za 100GB úložiště zaplatíte 59 korun měsíčně, za 200GB 79 korun měsíčně a za nejvyšší tarif s 2TB místem dáte 299 korun za měsíc.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Google, Metro

Total
0
Shares