One UI 3.0

Zásadní aktualizace od Samsungu je tady. Co One UI 3.0 přináší?

  • Samsung oznámil vydání uživatelského rozhraní One UI 3.0 pro vybrané telefony a tablety Galaxy
  • Update přináší nový atraktivní design, vylepšené funkce a velké možnosti přizpůsobení požadavkům uživatelů

Aktualizace s One UI 3.0 je v tuto chvíli dostupná na většině evropských trhů pro smartphony řady Galaxy S20, tedy modely Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. V následujících týdnech bude postupně k dispozici v dalších regionech a na více zařízeních, včetně řady Galaxy Note 20, Z Fold 2, Z Flip, Note 10, Fold a S10. Na mobilech Galaxy A bude aktualizace k dispozici v první polovině roku 2021.

Přepracovaný design pro příjemnější estetický zážitek

One UI 3.0
One UI 3.0, ilustrační | foto: Samsung

V rámci nejnovějšího rozhraní se vizuálně vylepšily funkce, které nejčastěji uživatelé používají – například domovská obrazovka, zamykací obrazovka, oznámení a rychlý panel. Nové vizuální efekty, například zatmívání/rozmazání notifikací, pomohou rychle se soustředit na to, co je nejdůležitější. Přepracované widgety zase pomáhají udržovat stylový vzhled domovské obrazovky.

One UI 3.0 se od starší verze 2.5 neliší pouze grafickým designem, ale přináší i plynulejší pohybové efekty a animace. Vytrácení zamykací obrazovky vypadá lépe, posuvná tlačítka se pod prsty přesunují plynuleji a stisknutí tlačíte/ikon vypadá o něco realističtěji.

Vylepšené každodenní funkce

One UI 3.0
One UI 3.0, ilustrační | foto: Samsung

Přepracované widgety zamykací obrazovky umožňují ovládat přehrávání hudby a zobrazovat důležité informace, například události v kalendáři nebo rutinní činnosti, aniž byste museli zařízení odemykat. Sledování zpráv a konverzací je intuitivnější – oznámení aplikace o zasílání zpráv jsou seskupena vpředu a uprostřed, takže je můžete rychle číst a reagovat na ně. Rozšíření videohovoru na celou obrazovku pak vytváří při komunikaci s lidmi pocit, že jste jim mnohem blíže.

Vylepšením prošla i aplikace Galerie. Když si nyní prohlížíte určitou fotografii a přejedete prstem po obrazovce nahoru, zobrazí se vám související skupina fotografií. Abyste měli jistotu, že se žádná z těchto vzpomínek neztratí, můžete své upravené fotografie kdykoli vrátit do původního stavu, a to i po jejich uložení.

Rozšířené možnosti přizpůsobení telefonu individuálním požadavkům

One UI 3.0
One UI 3.0, ilustrační | foto: Samsung

Samsung v nové verzi One UI kladl důraz také na to, aby si uživatelé mohli volně přizpůsobit uživatelské rozhraní podle svých preferencí. Například pokud často zapínáte tmavý režim nebo sdílíte svůj mobilní hotspot, pomocí nových možností přizpůsobení Rychlého panelu to teď můžete dělat jednoduchým přejetím a klepnutím prstem. Můžete také sdílet obrázky, videa nebo dokumenty mnohem jednodušeji než kdykoli předtím.

Na seznam k sdílení obsahu si můžete snadno „připnout“ nejčastěji používané destinace ke sdílení, například kontakt, aplikaci pro zasílání zpráv nebo e-mail. Kromě toho vám One UI 3.0 umožní udržovat různé profily pro váš pracovní a soukromý život, což omezuje riziko, že byste něco nechtěně poslali nesprávné osobě.

Vylepšení Rychlého panelu mezi verzemi One UI 2 (vlevo) a One UI 3 (vpravo)

One UI 3.0
Vylepšení Rychlého panelu mezi verzemi One UI 2 (vlevo) a One UI 3 (vpravo) | foto: Samsung

Abyste mohli ještě víc přizpůsobit uživatelské prostředí, můžete umístit widgety na domovskou obrazovku a upravit průhlednost tak, aby lépe ladily s vaší tapetou, nebo změnit design a barvu hodin zobrazovaných při vypnutém telefonu (always on display) nebo na zamykací obrazovce. Pro větší personalizaci můžete dokonce přidat na obrazovku příchozích/odchozích hovorů oblíbené video.

Total
25
Shares