iPhone 14

Žádný iPhone 14? Čína dělá naschvály a telefon možná nabere zpoždění

  • Opozdí se nový iPhone 14?
  • Vše nasvědčuje tomu, že ano

Vyostřená situace okolo Tchaj-wanu, kam minulý týden zavítala americká politička Nancy Pelosiová, může vést ke zpoždění výroby nového iPhonu 14. Píše o tom server GSMArena.com.


Nepřehlédněte: Vědec místo hvězdy blízké Slunci sdílel kolečko salámu. Nachytal tísíce lidí


Čekáte na iPhone 14?

Všeobecně se předpokládalo, že Apple představí iPhony 14 v září, je to obvyklý termín. Poslední týden však Čína sevřela Tchaj-wan letadly a loděmi. Na ostrově v závodech TSMC se přitom vyrábí řada důležitých čipů včetně součástek pro chytré telefony řady iPhone 14. Ty poté obvykle okamžitě putují do Číny, konkrétně do závodů Pegatron, kde dělníci nové smartphony kompletují.

V důsledku nedávné návštěvy zahraniční političky Komunistická strana Číny (CCP) přišla s novými předpisy pro přepravní dokumenty, ve kterých se odteď nesmí nacházet jakákoli zmínka o Tchaj-wanu nebo Číně. To znamená, že jsou součástky vraceny zpět na Tchaj-wan, než se situace právně vyřeší, a v důsledku toho by mohlo dojít ke zpoždění výroby iPhonu 14.

Apple čelí problémům s kvalitou výroby

Apple údajně již jedná se svými tchajwanskými partnery a požádal je o okamžité odstranění nebo nahrazení všech označení „Made in Taiwan“ nebo „Republic of China“ v přepravních dokumentech.

Zpráva přichází v nejhorší možnou dobu, protože uvedení iPhonu 14 je prakticky hned za rohem. V posledních týdnech se na internetu navíc objevily spekulace, že dodavatelé displejů a fotoaparátů pro iPhony 14 nesplňují standardy kvality výroby Applu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares