Messenger dostává novinky u šifrované komunikace

Zabezpečte svůj Facebook Messenger na maximum, ať šmíráci nemají šanci. Jak na to?

  • Nedejte slídilům šanci. Poradíme, jak Facebook Messenger uzamknout
  • Když aplikaci budete chtít používat, stačí se jen podívat na telefon

Sociální sítě neslouží jen je komunikaci s našimi přáteli. Časem se z nich stávají jakési černé skřínky našich životů, které obsahují mnoho citlivých údajů a informací, ke kterým bychom měli mít přístup pouze my a nikdo jiný. Pokud vlastníte chytrý telefon iPhone a používáte Facebook, poradíme vám, jak uzamknout chatovací aplikaci Messenger pomocí funkce rozpoznávání obličeje Face ID.


Nepřehlédněte: Pokud vlastníte Android telefon nebo iPhone, každý den určitě děláte tuhle velkou chybu


Jak uzamknout Messenger pomocí Face ID či Touch ID

Málokdo o tom ví, ale uživatelé Messengeru mohou tuto aplikaci na iPhonech a iPadech uzamknout pomocí biometrického zabezpečení, které tato zařízení nabízí, tedy Face ID či Touch ID. Zapnutí této funkce představuje další vrstvu ochrany, která se dnes, kdy neustále slyšíme o útocích hackerů a krádežích uživatelských dat, hodí víc než kdy jindy.

Pokud chcete odemykání Messengeru přes Touch ID či Face ID zaktivovat, provedete to velmi jednoduše přes vaši fotku v levém horním rohu aplikace. Jakmile tak učiníte, tak je nutné v seskupených předvolbách Messengeru sjet o něco níže, dokud nenarazíte na kolonku Soukromí.

Zabezpečte svůj Facebook Messenger na maximum, ať šmíráci nemají šanci
Zdroj: FONETECH.CZ

Vaša data jsou jen vaše data

Má modrou ikonu, tak na ni klikněte a v nové sekci byste teď měli vidět volbu Zámek aplikace. Rozklikněte ji a objeví se přepínač, pomocí kterého jedním tahem funkci Vyžadovat Face ID či Touch ID aktivujete.

Šikovné je, že si zde sami navíc můžete zvolit, jestli se má žádost o ověření zobrazovat pokaždé při otevření aplikace, nebo pouze v jistý časový úsek po jejím vypnutí. Na výběr jsou čtyři možnosti: po odchodu z Messengeru, 1 minutu po odchodu, 15 minut po odchodu či 1 hodinu po odchodu.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares