EarPods

Z balení iPhonu 12 zmizí drátová sluchátka EarPods. Apple chce, abyste víc utráceli

  • Nový iPhone bude bez sluchátek
  • Jednoznačná podpora prodejů AirPods

Začátkem roku se začaly objevovat spekulace o tom, že Apple už nadále nebude přibalovat oblíbená sluchátka EarPods do balení telefonů iPhone. Tato informace se bohužel nyní potvrdila.

Tim Cook je velmi známý svými technikami, jak nejen uspořit náklady, ale i tím, že umí masivně podpořit prodej produktů, když přijde vhodný čas. K tomu přesně teď došlo, jelikož sluchátka EarPods již nebudou standardní součástí balení nové generace iPhonů. Cílem není jen ušetřit náklady, ale primárním důvodem je podpořit prodej bezdrátových sluchátek AirPods.

Prodeje AirPodů generují pořádný balík

AirPods | foto: Apple

Není divu, že Apple zatlačí na pilu. Firma si bude chtít udržet dominantní postavení na trhu s bezdrátovými sluchátky i do budoucna. Jen za minulý rok dle informací Strategy Analytics prodala sluchátka zhruba v ceně šesti miliard dolarů. To už je opravdu pořádný balík. Příliš proto nepřekvapí, že drží 44 % podíl na trhu a veškerá konkurence se jí kouká na záda.

Apple tímto kontroverzním krokem podpoří prodej nejen „obyčejných“ AirPods, ale pochopitelně i vyššího modelu Pro a především novinky AirPods Studio, která se objeví ještě tento rok.

Premiéra snad v září, záležet bude na vývoji ve světě

Nové modely iPhone 12 by se měly představit v obvyklém termínu v září letošního roku. Doufejme, že se neobjeví nová vlna koronaviru a vše se uskuteční tak, jak jsme zvyklí. Osobně si myslím, že Apple termín nebude chtít posouvat, vzhledem k tomu, že nové iPhony bývají dostupné ještě před Vánoci. Toto lukrativní období by si cupertinský gigant jistě nechtěl nechat utéct.

Zdroj náhledové fotografie: Math / Unsplash

Total
1
Shares