YouTube

YouTube zdražuje. Kdo chce videa sledovat bez reklam, sáhne hlouběji do peněženky

  • YouTube se nelíbí blokátory reklam
  • Adblock v prohlížeči je nyní k ničemu
  • Firma zároveň zdražuje prémiové předplatné

Po měsících testování společnost YouTube rázně zakročila proti uživatelům, kteří používají blokátory reklam. Kdo si chce nyní pustit video, musí Adblock vypnout, nebo si pořídit prémiové předplatné YouTube Premium. Vtip je v tom, že firma svůj speciální tarif okamžitě zdražila.


Nepřehlédněte: Jak nedat internetovým podvodníkům šanci? Do hesla přidejte smajlík, radí experti


Reklamy na YouTube jsou odteď povinné

Zákazníci z celého světa s aktivním tarifem YouTube Premium obdrželi v uplynulých hodinách e-mail s upozorněním, že s okamžitou platností dochází k navýšení měsíčního poplatku. Společnost zdražila své předplatné v Rakousku, Chile, Austrálii, Argentině, Německu, Turecku a Polsku.

V České republice k ničemu takovému zatím nedošlo, ale vzhledem k tomu, že navýšení cen se dotklo také sousedního Polska, je nejspíše jen otázkou času, kdy k nárůstu poplatku dojde.

Zdražení se týká předplatného YouTube Premium i Music Premium. Jinými slovy, užívání obsahu na YouTube bez reklam se lidem právě o něco prodražilo.

Zatímco stávajícím uživatelům služby YouTube Premium platforma rozeslala e-mail, noví uživatelé se zvýšení ceny dočkali okamžitě. Proč ale YouTube předplatné svých prémiových tarifů vlastně zdražuje? Podle dostupných informací bude zvýšení ceny sloužit k „dalšímu zlepšování služby Premium a podpoře tvůrců a umělců“ populární platformy.

YouTube
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Co aplikace umí

Hlavní premisou předplatného je sledování videí bez reklam a možnost jejich stahování a sledování offline. Bezplatné YouTube totiž obsahuje velké množství reklam, které se objevují před přehráním i uprostřed videí.

S placenou verzí lze také poslouchat videa na pozadí (zatímco máte otevřenou jinou aplikaci apod.). V neposlední řadě mají předplatitelé přístup k prémiovému obsahu, jako jsou originální pořady či filmy.

Zpoplatněná verze služby YouTube s názvem Premium stojí 179 korun, respektive 239 korun měsíčně. V Nabídce má YouTube také rodinný tarif až pro šest zařízení za 269 korun měsíčně a k dispozici je i studentský tarif Premium za 109 korun měsíčně.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. stějně zachvili všichny přejdou na HEROHERO pač tam lidi mužou vysilat a ukazovat všechno yt zachvili bude totalně mrtvy. a stejně už dnešni dobe některe prohližeče maji v soube adblock stim nic yt nezmuže

  2. Stále existují blokátory a způsoby jak kukat na yt bez reklam…

Comments are closed.