Google YouTube

YouTube bez reklam? Připlaťte si, nebo si…

  • YouTube bez reklam je pomalu minulostí
  • Google si posvítil na alternativní aplikace
  • Než začnete nadávat, čtěte článek do konce!

Sledujete oblíbené videoklipy a videa skrze YouTube nebo jste až doposud preferovali poněkud svéráznější způsob? Ano, mám na mysli populární alternativu YouTube Vanced. Na tu měl Google dlouho spadeno a jak se říká: tak dlouhou se chodilo se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo.

Pouze YouTube Premium?

Minulý čas je zde použitý záměrně. Americký gigant totiž před pár dny sáhl k nekompromisnímu a definitivnímu kroku. Dal vývojářům aplikace na srozuměnou, že musí odstranit nejen logo, ale i jakékoliv odkazy související s platformou YouTube. Důvod? Source kód Google a další přidružené vlastnosti, které z originálu, byť nepřímo vycházejí.

To nejdůležitější je však zjevně něco jiného. Vanced fungoval skvěle, a hlavně bez reklam. Voilà, právě odtud vítr fouká! Realita je následující: ti z vás, kteří tuto alternativu již mají, ji budou moci výhledově používat i nadále. Jak dlouho? Toť je otázka. V případě, že byste si chtěli nainstalovat, máte smůlu, vývojáři YouTube Vanced odpískali.


Nepřehlédněte: Ani viry, ani asteroid. Lidstvo se vyhubí samo, útěk na Mars není řešení


Malware ilustrační
Zdroj: Daria Nepriakhina, Unsplash

Alternativy existují, ale stojí za to?

Náhrady sice existují, ale nejsou stoprocentní. Co si budeme… Používat některé prohlížeče a adblockem dává kolikrát smysl pouze na papíře. Pokud navíc máte chytrý telefon, nechcete řešení přes ruku. Chcete aplikaci, jež funguje.

Dobrou zprávou zůstává, že YouTube Vanced (fork verze) je stále k mání na GitHub. Jsou k dispozici poslední verze jak Vanced Managera, tak i MicroG pro připojení k gmailovému účtu.

Jediný rozdíl je v tom, že samotná instalace je malinko přes ruku, ale to je detail. Stáhnete manažera, MicroG, pak první appku otevřete, nainstalujete Vanced a frčíte.

Samo sebou, že musíte mít povolenu instalaci aplikací z neznámých zdrojů, což jde logicky proti tomu, na co vás pravidelně upozorňujeme. Nějaký háček? Není žádný. YouTube funguje, jak má, a bez reklam. Nejde o scam? Ne, vývojář přiložil i virové kontroly. Přesto mějte na paměti: je to na vás.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares