Xiaomi Mi 11

Xiaomi zvažuje prodej telefonu za 40 tisíc korun. Půjde o první skládačku?

  • Xiaomi pracuje na nečem jedinečném
  • Šéf firmy se zeptal fanoušků, jak by měl vypadat telefon za 40 tisíc korun
  • Plánuje Xiaomi uvést svůj první skládací telefon?

Xiaomi už dávno nehraje jen na cenu

Ještě před několika lety platilo, že se smartphony značky Xiaomi vždy vyznačovaly skvělým poměrem cena / výkon. Jak se ale výrobce na trhu etabloval a získával více pozornosti zákazníků, zkrátka se otrkal a dodal si odvahu, začal produkovat také modely s prvotřídní výbavou. Ty začaly v některých kategoriích dokonce přednánět top telefony mnohem slavnější konkurence. Vzpomeňme např. na loňský Mi 10 Ultra se 120násobným zoomem, který se co nevidět dočká nástupce – v přípavě je Mi 11 Ultra.


Psali jsme: Xiaomi Mi A3 aktualizuje na Android 11. Už potřetí


Rekordní cena

Je zatím velkou neznámou, kolik si Xiaomi za tento uber telefon řekne. Cena bude určitě vysoká. O tom nemusíme spekulovat. Ale kam až se vyšplhá? Možnou odpovědí nám může být příspěvěk CEO společnosti Xiaomi Lei Juna, který se objevil na webu Weibo.com.

Lei Jun a jeho otázky na Weibo.com
Lei Jun a jeho otázky na Weibo.com | foto: AndroidAuthority

Šéf Xiaomi se v něm svých příznivců zeptal, jak by měl vypadat telefon, kdyby si za něj firma řekla 10 tisíc jüanů, v přepočtu zhruba 40 tisíc korun. Dále také sondoval, zda by takový smartphone koupili.

Speciální Mi 11 Ultra nebo první skládačka?

Je dost dobře možné, že za tyto peníze by se mohla prodávat nejvybavenější verze Mi 11 Ultra. V uvahu připadá i to, že firma je blízko dokončení svého prvního skládacího modelu, případně plánuje uvést na trh smartphone, který podporuje nový systém proprietárního bezdrátového nabíjení. To Xiaomi představilo v uplynulých dnech.

Total
1
Shares