Xiaomi Redmi Note 11 Pro

Xiaomi vyrostla konkurence, lepší prodeje hlásí Oppo, Vivo i Honor

  • Xiaomi se letos podařilo získat na čínském trhu část z podílu Huawei
  • Zároveň však firma nerostla stejným tempem jako Oppo, Vivo a Honor

Xiaomi v úterý oznámilo hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí, které ovlivnila především konkurence ze strany domácích rivalů Oppo, Vivo a Honor. Dodávky chytrých telefonů Xiaomi v Číně za tři měsíce do konce září klesly o pět procent.


Nepřehlédněte: Xiaomi chystá další super levný telefon! Co o něm víme?


Xiaomi se propadly tržby

Nejnovější hospodářské výsledky Xiaomi odpovídají víceméně předběžným údajům, které dříve uveřejnila analytická skupina Refinitiv. Tržby podniku za poslední tři měsíce vzrostly o 8,2 % na 78,06 miliardy jüanů. Zisk přitom strmě klesl, o 84 % na 788,6 miliardy jüanů, což ale bylo důsledkem změn v investičním portfoliu Xiaomi.

Bez započtení jednorázových příjmů a ztrát dosáhlo Xiaomi ve třetím kvartálu zisk 5,18 miliardy jüanů, ale tržby z prodeje chytrých telefonů vzrostly jen o 0,4 % na 47,8 miliardy jüanů.

Xiaomi Redmi Note 11
Xiaomi Redmi Note 11 | foto: Xiaomi

Huawei vymazán, Xiaomi ale nestačí na jiné dravce

Xiaomi se letos podařilo získat na čínském trhu část z podílu Huawei, který čelí sankcím ze strany americké vlády. Zároveň však společnost v uplynulém čtvrtletí nerostla stejným tempem jako konkurenční Oppo a Vivo. Také Honor ve třetím čtvrtletí překonal Xiaomi a stal se v Číně třetím největším výrobcem smartphonů.

Total
1
Shares