Chytrý telefon Xiaomi

Xiaomi vyrobilo své první telefony ve Vietnamu. Chce ovládnout trh a zadupat konkurenci

  • Továrna se nachází severně od mesta Hanoj
  • První vyrobené smartphony už míří k zákazníkům

Společnost Xiaomi stále nepřestala pomýšlet na titul největšího světového výrobce smartphonů. Aby svého cíle dosáhla a předstihla konečně korejský Samsung, začala svá zařízení vyrábět i ve Vietnamu.


Nepřehlédněte: Konec zubních kartáčku? Roj nanorobotů dokáže čistit, oplachovat a nahradit dentální nit


Chce být jedničkou trhu

Xiaomi je jedním z největších producentů chytrých mobilů, v jehož portfoliu najdeme ale třeba i chytré hodinky, počítače, tablety, zařízení pro chytrou domácnost a do budoucna snad také elektromobily.

V uplynulých dnech podnik oznámil, že vyrobil své první smartphony ve Vietnamu. Továrna se nachází v provincii Thai Nguyen severně od hlavního města Hanoj. Závod společnost DBG Technology a první várka smartphonů Xiaomi byla údajně již odeslána místnímu distributorovi, který je začne dodávat na další trhy jihovýchodní Asie.

Zdroj: FONETECH.CZ

Obavy z pandemie a snazší logistika

Spuštěním výroby ve Vietnamu se chce Xiaomi zřejmě vyhnout problémům s dodávkami, protože omezení související s pandemií nemoci covid-19 snižuje výrobu a poptávku v Číně. Dalším důvodem svého rozhodnutí expandovat mimo Čínu je i snaha stát se největším světovým výrobcem smartphonů, k čemuž by firmě měl pomoci úspěch právě na trzích jihovýchodní Asie, kde je po chytrých mobilech stále velká poptávka.

Xiaomi je velmi úspěšné i v Evropě včetně zemí Visegrádské skupiny. Podle informací analytiků společnosti IDC v roce 2021 pozici lídra obsadila společnost Samsung. Podařilo se jí společně s Xiaomi (která za korejským rivalem zaostala jen o několik procent) a Realme převzít většinu tržního podílu čínské firmy Huawei, kterou výrazně handicapuje nedostupnost služeb Google v jejích zařízeních.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: TheTechOutlook

Total
0
Shares