Xaomi Mi 11

Xiaomi uživatelům radost neudělá, špičkový Mi 11 dorazí s osekanou výbavou

  • Xiaomi změní přístup k zákazníkům
  • K novým top smartphonům Mi 11 a Mi 11 Pro nedá nabíječku

Podle několika zahraničních serverů nebude balení chystaného Mi 11 obsahovat nabíjecí adaptér. Kromě samotného telefonu krabička nabídne tedy už pouze USB kabel, manuál a pravděpodobně ještě drátová sluchátka. Xiaomi se tak vydá ve stopách Applu, který nabíječku a sluchátka odstranil z balení nových iPhonů 12.

Výrobci šetří, kde se dá

Ještě před pár lety se výrobci předháněli, kdo nabídne uživatelům více výbavy. V posledních měsících se situace ale úplně otočila a radikálně omezit množství dodávaného příslušenství se po americkém gigantu Apple rozhodla také společnost Xiaomi.

Balení chystaného Mi 11
Balení chystaného Mi 11 | foto: Weibo

Šéf Xiaomi zamýšlený krok v příspěvku na mikroblogu Weibo.com obhajuje a odvolává se na ekologii, mnozí zákazníci ale zastávají názor, že firma se snaží tímto způsobem spíše jen maximalizovat svůj zisk a že o životní prostředí jí zase až tak moc nejde.

Premiéra zítra

K představení smartphonů Xiaomi Mi 11 a Mi 11 Pro dojde už zítra a už delší dobu je jisté, že výkon oběma telefonům propůjčí zbrusu nová a velmi výkonná čipová sada Snapdragon 888 od americké společnosti Qualcomm.

Total
20
Shares