Oppo

Xiaomi testuje pekelně rychlé 150W nabíjení, zatímco Apple s iPhony je stále na mrzkých 27 W

  • Xiaomi momentálně pracuje na nejrychlejším kabelovém nabíjení na světě
  • Jeho nové telefony bude možné dobíjet výkonem až 150 W
  • Pro srovnání: iPhone 13 pro Max podporuje pouze 27W nabíječku (oficiálně jen 20 W)

Už dlouho se Xiaomi pyšní extrémně rychlými nabíječkami. S uvedením telefonů Black Shark 4, Mi 10 Ultra a 11T Pro přešla firma na 120W kabelové nabíjení, ale jak se zdá, je nejvyšší čas pohnout se dál. Zahraniční média právě hovoří o tom, že čínský elektronický gigant začíná s vývojem ještě extrémnějšího 150W nabíjení.


Nepřehlédněte: Realme má nevídaný telefon. Stojí jen 8,5 tisíce a fotí líp než iPhone 13


Samotná zpráva z mikroblogu Weibo nezachází do detailů a tak nevíme, kdy přesně můžeme novou technologii nabíjení očekávat. Ale pokud bude její vývoj dokončen, nedokážeme si představit, že Xiaomi bude trvat dlouho, než ji dostane na trh.

Xiaomi všem uteklo

Je docela možné, že 150W nabíjecí adaptér najdeme už za několik měsíců v balení modelu Xiaomi MIX 5 Pro. O něm se traduje, že půjde o neskutečně technologicky nabitý smartphone bez jediné slabiny.

Xiaomi 11T Pro a 120W nabíjení
Xiaomi 11T Pro a 120W nabíjení | Zdroj: FONETECH.CZ

Pohádková výbava

Pod kapotou má nabídnout high-endový křemík Snapdragon 8 Gen 1 doplněný o koprocesor Surge C2 ISP (nebo C1 ISP) spolu s 12 GB RAM a 256 GB paměti. Krasojízda pokračuje i v předpokládaných specifikacích fotoaparátu.

Na zadní straně má být zastoupen 50Mpx snímač s optickou stabilizací a laserovým ostřením, dále 48Mpx teleobjektiv s 5× optickým přiblížením a 48Mpx ultra-širokoúhlý senzor se záběrem 123°.

Dále se šušká, že se telefon blýskne také 48Mpx selfie kamerou a baterií článku 4 500 mAh. Pokud by Xiaomi skutečně nasadilo 150W nabíjení, akumulátor by se z 0 na 100 kapacity mohl dobít už zhruba za 15 minut.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares