Xiaomi straší mobilní svět, prodeje mu raketově rostou. Už je za Samsungem a Huawei

  • Zázračný růst značky Xiaomi
  • Drtí mnohem známější výrobce smartphonů
  • Apple už není na bedně

Čínské Xiaomi roste nevídaným tempem. Už je třetím největším výrobcem smartphonů na světě. Zařadilo se tak za Samsung a Huawei, ale předstihlo slavnou americkou společnost Apple, která vyrábí telefony iPhone.

Xiaomi se nevídaně daří

Podle průzkumu Canalys ve třetím čtvrtletí roku 2020 společnost Xiaomi expedovala na trh 47,1 milionu zařízení a měla 13,5% celosvětový podíl na trhu smartphonů, což představuje meziroční nárůst o 45 % mezi pěti nejlepšími výrobci na světě. V Evropě, která je jedním z klíčových trhů, Xiaomi zvýšilo svůj podíl na dodávkách smartphonů o 88 %.

Mi Note 10 Lite
Mi Note 10 Lite | foto: Xiaomi

Dle agentury Counterpoint Xiaomi zaznamenalo dokonce mezikvartálně 75% nárůst na trhu s tím, že ve 3. čtvrtletí roku 2020 dosáhlo svých dosud vůbec největších prodejů – 46,2 milionu kusů. Agentura IDC pak doplňuje, že společnost meziročně zaznamenala nárůst dodávek o 42 %.

Za 10 let až téměř na vrchol

„V těchto obtížných časech jsme se spojili s našimi obchodními partnery, abychom společně překonali současné obrovské výzvy. Vyvinuli jsme veškeré úsilí k posílení našeho online-offline maloobchodního systému a představili širší škálu vysoce inovativních produktů za dostupné ceny pro fanoušky a zákazníky naší značky. Naše značka slaví 10 let a o to více jsme rádi, že tyto výsledky od tří poskytovatelů dat z průmyslové sféry potvrzují naši neochvějnou vizi přinášet inovace všem lidem,” komentoval výborné výsledky Andrew Wong, generální ředitel pro střední a východní Evropu, severské a pobaltské státy.

Total
1
Shares