Xiaomi Smart Glasses

Xiaomi Smart Glasses: značka ukázala nejchytřejší brýle na světě

  • Xiaomi patří k lídrům na mobilním trhu
  • Nově se vrhlo i do segmentu s chytrými brýlemi
  • Xiaomi Smart Glasses jsou však ještě o krok dál

Xiaomi dnes v Číně představilo hodně žhavou a nutno dodat překvapivou novinku. To, že populární brand má opravdu široký záběr přesahující mobilní telefony, koloběžky, IoT a wereables, se ví už dlouho, ale chytré brýle? Navíc Xiomi Smart Glasses nejsou jen tak ledajaké. Klamou tělem, a to opravdu pořádně!

Chytré brýle budoucnosti

Na pohled totiž vypadají jako úplně obyčejná skla, kterých denně na kolemjdoucích vidíte nespočet. Ale to je dobře. Není důležité, co ukazují navenek, ale jakou palebnou sílu schovávají uvnitř a že toho je. Tyto chytré brýle mají celou řadou pokročilých senzorů a velmi propracovaným systémem s jehož pomocí na nich zobrazíte zprávy, notifikace, navigaci a jestli je vám libo, klidně si s nimi i zavoláte.

  • umí i fotit, k dispozici je 5Mpx kamera
  • podpora navigace, map, asistenta je samozřejmostí
  • ovládání je dotykové

Nepřehlédněte: Máte Xiaomi? Pozor! Android 12 nedostanou tyto telefony


Umělá inteligence a MicroLED

Veškerý výše zmíněný obsah vidíte doslova “na vlastní oči”, a hlavně v reálném čase. Ptáte se, jak je to možné? Xiaomi Smart Glasses disponují zobrazovači typu MicroLED, a to znamená jediné: jemňounký rastr, vyšší hustota pixelů a delší životnost. Zobrazovací čip má navíc titěrnou velikost 2,4 x 2,02 mm, přesto dokáže vykouzlit maximální jas až 2 miliony nitů!

Čínský výrobce tvrdí, že právě díky použité technologii se veškeré informace do lidského oka přenášejí s neuvěřitelnou přesností. Tyto brýle nejsou prodlouženou rukou telefonu, pokud vás napadlo právě tohle. Jde ve své podstatě o zcela nezávislé zařízení, které vám ze smartphonu zobrazí jen ta nejdůležitější oznámení.

Kdy, za kolik?

Odpovíme bez vytáček: nevíme, a to platí i pro případnou dostupnost u nás v Česku. S ohledem na výbavu a možnosti bychom se nedivili, kdyby jeden musel kvůli Xiaomi Smart Glass obrátit bankomat vzhůru nohama.

Video

Total
6
Shares