Xiaomi 13

Xiaomi seběvědomí přerůstá přes hlavu. Tvrdí, že jeho nový telefon bude mnohem lepší než iPhone 14

  • iPhone od Xiaomi s Androidem? Proč ne!
  • Premiéra telefonu je prý doslova na spadnutí

Do představení nového top smartphonu čínské značky zbývají už pouze hodiny. Pokud se nestane něco neočekávaného, Xiaomi 13 bude mít premiéru zítra, tedy ve čtvrtek 1. prosince.


Nepřehlédněte: Konec drahé elektřiny? Vyrábět ji mohou obyčejná okna v domě, stačí použít speciální solární skla


Kopie iPhonu 14 ale s mnohem lepší výdrží

O novém chytrém telefonu víme vše. V uplynulých týdnech jsme se např. dozvěděli, že s designem si čínský výrobce hlavu příliš nelámal a od slavnější americké konkurence ho „okopíroval“ prakticky od A do Z.

Xiaomi 13 tak bude mít plochý displej a plochý obvodový rám vyrobený z hliníku, ale tím podobnost s iPhonem 14 zdaleka neskončí. Na zadní straně bude mít nový čínský smartphone také všem nápadně známý fotomodul.

Těsně před představením Xiaomi 13 se konečně dozvídáme další klíčovou věc – kapacitu baterie. Generální ředitel a zakladatel společnosti Lei Jun sdílel na čínském mikroblogu Weibo dlouhý text, ve kterém se věnoval výdrži.

Xiaomi 12T Pro
Zdroj: FONETECH.CZ

Výdrž je lepší než u iPhonu 14, slibuje šéf Xiaomi

V příspěvku prozradil, že telefon nabídne perfektní výdrž a pochopitelně se nevyhnul ani srovnání s novými iPhony. Jak sami asi tušíte, Xiaomi 13 na tom bude výrazně lépe než iPhone 14 a dokonce i než iPhone 14 Pro Max, který je aktuálně považován za jeden ze smartphonů s nejlepší výdrží. V novém Xiaomi bude použita baterie článku 4 500 mAh.

Pokud jde o o další podrobnosti, tak delší dobu víme, že Xiaomi 13 vsadí na špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 2 a zákazníkům budou k dispozici paměťové varianty s 8 GB RAM a 12 GB RAM a úložištěm 256 GB nebo 512 GB. Dále zahraniční zdroje potvrzují fotoaparát s logem značky Leica, 67W rychlonabíjení a přítomnost operačního systému Android 13.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares