USA

Xiaomi podalo žalobu na americkou vládu. Chce odstranit z blacklistu

  • Těsně před svým odchodem z úřadu bývalý americký prezident Donald Trump zařadil společnost Xiaomi na černou listinu, kterou vytvořilo americké ministerstvo obrany
  • Stalo se tak kvůli podezření, že známý výrobce telefonů spolupracuje s čínskou armádou

Poslední výstřely v Trumpově válce

Zařazení na listinu znamená, že američtí občané nesmí do Xiaomi investovat. A pokud v něm podíl mají, tak ho musí prodat. Situace po zařazení na černou listinu není úplně dobrá, ale Xiaomi naštěstí nehrozí jakékoliv omezení prodeje ani zákaz spolupráce s americkými firmami, což je při produkci smartphonů zcela klíčové. Xiaomi se tedy nestane to, co Huawei, protože na tohoto čínského giganta zakleklo americké ministerstvo obchodu a průmyslu.


Psali jsme: Xiaomi Mi Air Charge přináší revoluci do bezdrátové nabíjení. Telefon dobijete vzduchem


Xiaomi přešlo do útoku

Jak známo, Xiaomi se proti zařazení na black list okamžitě ohradilo a odmítlo, že je jakkoliv propojené s čínskou armádou. Jenže drahocenný čas běží a nový prezident Joe Biden se ke kauze zatím nevyjádřil. Proto v Xiaomi bouchli do stolu a firma na americké ministerstvo obrany a ministerstvo financí podala žalobu. Jaký je její obsah, není známo. Člověk ale nemusí být austronautický inženýr, aby mu došlo, že Xiaomi určitě požaduje odstranění amerických pout (odstranění z listiny).

Zdroj náhledové fotografie: Raúl Nájera / Unsplash

Total
0
Shares