Xiaomi Pad 5

Xiaomi Pad 5: jak nainstalovat a spustit desktopový režim (PC Launcher)

  • Špičkový Xiaomi Pad 5 nezapůsobí jen nízkou cenou
  • Stačí nainstalovat aplikaci PC Launcher a dostane desktopový režim
  • Z tabletu se poté stané malý přenosný počítač

Na český trh míří nový tablet značky Xiaomi. A že je o co stát! Xiaomi Pad 5 zaujme parádním displejem, výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 860 i kvalitním zpracováním. A cena? Směšně nízká! Až do 19. září je tablet v prodeji za speciální cenu 7 499 Kč. Následně zdraží na 8 999 korun, ale i tak je tato cenovka víc než lákavá. K tabletu bude navíc možné přikoupit i příslušenství v podobě stylusu (čti dotykového pera).


Nepřehlédněte:  Xiaomi Pad 5 je skvělý a přitom levný tablet. Jaká je česká cena?


Xiaomi Pad 5 se přemění v PC

V dnešním článku si ukážeme, jak do Xiaomi Pad 5 (Pro) snadno doinstalovat aplikaci PC Launcher. Za tou stojí Xiaomi, její funkce do MIUI 12.5 pro Pad 5 ale neintegrovalo a aplikaci zatím nenajdete ani v Google Play. Proč je appka PC Launcher důležitá? Pokud si ji nainstalujete a spustíte, přemění obvyklé rozhraní MIUI na desktopový režim, který připomíná rozhraní standardních Windows. Vespod obrazovky se zobrazí spodní lišta s panelem úloh, přístup k rychlým přepínačům zvuku, bezdrátových sítí a nastavení jasu.

Napravo je vstup do notifikací, tři virtuální tlačítka sloužící pro navigaci a také vyvolání náhledu naposledy spuštěných aplikací (multitasking), datum a čas a ukazatel stavu baterie. Nalevo dole se pak nachází vstup do hlavní nabídky (něco jako Start ve „Woknech“), kde můžete vyhledávat v aplikacích. Je zde také zkratka pro vstup do Nastavení, možnost uzamknout displej tabletu a tlačítko, které desktopový režim vypne.

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5 | foto: FONETECH.CZ

Stačí aplikace od Xiaomi

Rozložení aplikací je plně přizpůsobené velkému displeji, aby byl plně využit jeho potenciál. Lepší produktivitě v desktopovém rozhraní napomáhá také spouštění obsahu v oknech. Povolené je překrývání oken a jejich minimalizace do dolní lišty, takže když appkuz schováte, stačí na ni pak tapnout prstem a znovu se objeví.

Pokud Xiaomi Pad 5 (Pro) vlastníte, desktopový režim rozhodně vyzkoušejte. Je s ním zábava a v leckterých situacích pomůže zvýšit vaši produktivitu. Jak PC Launcher do Xiaomi Padu 5 nahrát a spustit, ukazuje naše video. A když už ho sledujete. Nezapomeňte dát FONETECHU odběr. Díky!

Total
0
Shares