Xiaomi 12

Xiaomi oznámilo rekordní výsledky. V Evropě je mobilní jedničkou

  • Xiaomi rekordně roste, v Evropě vládne trhu mobilních telefonů
  • Největším prodejcem je čínská značka na 22 trzích

Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi zaznamenal ve druhém čtvrtletí výrazný nárůst tržeb i zisku. Přispěla k tomu velká poptávka po jeho smartphonech, díky které se dotáhl na Samsung. Na 22 trzích po celém světě, včetně zemí jako Itálie a Francie, pak telefony Xiaomu patřily vůbec k těm nejprodávanějším.


Nepřehlédněte: Xiaomi 11T: Čína se zbláznila, telefon bude stát balík


Od dubna do června 2021 společnost Xiaomi dodala do obchodů 52,6 milionu chytrých telefonů, což je o 86,8 % více než ve druhém čtvrtletí loňského roku. Zásluhu na tom mají i mobilní operátoři, u kterých Xiaomi meziročně posílilo o více než 300 procent. Tržby společnosti ve druhém čtvrtletí se zvýšily o 64 % na 87,8 miliardy jüanů a upravený čistý zisk vzrostl o 87,4 % na 6,32 miliardy jüanů.

Pokud jde o budoucnost, Xiaomi plánuje zvyšovat investice do technologií, rozvíjet stávající projekty, inovovat a vylepšovat smartphony (i ty prémiové) a vylepšovat uživatelské prostředí MIUI. Podle nedávného průzkumu agentury Counterpoint v červnu Xiaomi dokonce předehnalo Samsung a usedlo na pomyslný trůn výrobců chytrých telefonů na globálním trhu.

Chytrý telefon Xiaomi MIX 4
Chytrý telefon Xiaomi MIX 4 | foto: Xiaomi

Xiaomi dotahuje Samsung

Sledování odbytu smartphonů se věnuje hned několik věhlasných agentur a Counterpoint se mezi takové bezpochyby řadí. Analýzy vykazují většinou minimální rozdíly. K závěru, tedy že Xiaomi Samsung porazilo, ale dospěl pouze Counterpoint. Nicméně současný trend, dle kterého to má Samsung nahnuté a Xiaomi se na něj v prodejích telefonů nepříjemně dotahuje, potvrdila i agentura Canalys.

Bude proto nesmírně zajímavé sledovat závěr roku. Pokud se Samsungu nepodaří prodejně výrazně uspět s novinkami Galaxy Z Fold3 a Z Flip3, může se pomalu loučit s titulem největšího světového výrobce smarpthonů.

Total
1
Shares