Mi Pad 4

Xiaomi Mi Pad 5 dostane stylus, MIUI 12.5 a superčip Dimensity 1200

  • Xiaomi připravuje vymazlené tablety s podporou stylusu a výkonným hardwarem
  • Potvrzeno bylo také rychlé nabíjení baterie a prostředí MIUI 12.5
  • Premiéra novinek by měla proběhnout ještě v červenci

O příchodu nových tabletů značky Xiaomi už si pomalu štěbetají i vrabci na střeše. Že premiéra nových zařízení nejspíš nebude daleko nyní naznačuje databáze amerického telekomunikačního úřadu FCC.


Psali jsme: Xiaomi Mi 12 dostane 200Mpx foťák od Samsungu, Mi MIX 4 dorazí s 50 Mpx


Mi Pad 5 půjde po krku iPadům od Applu

Základem nové řady tabletů Xiaomi by měl být model označovaný jako Mi Pad 5. Dle několika zasvěcených zdrojů se jeho základem stane 5G čipová sada MediaTek Dimensity 1200. Slušnou výdrž zajistí baterie článku 8 250 mAh, kterou bude možné dobíjet adaptérem s výkonem 22,5 W. Předpokládá se, že nabíječka bude součástí balení a uživatel tedy nebude muset nic zvlášť dokupovat. Chybět nemá Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 a operační systém Android 11 společně s nadstavbou MIUI 12.5.

Xiaomi Mi Pad 5
Xiaomi Mi Pad 5 | foto: ru.xiaomiplanet.sk

Podpora dotykového pera a rychlý procesor

O něco lepší výbavu pak nabídne Mi Pad 5 Pro. Pohánět ho má čipset od amerického Qualcommu, konkrétně výkonný Snapdragon 870 s podporou 5G. Displej bude jedenáctipalcový (technologie IPS) s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením 2 560 × 1 600 obrazových bodů (ppi). Mimo jiné se očekává, že obrazovka bude registrovat 4 096 úrovní tlaku, což využije nový stylus Xiaomi. Ten by firma společně s různými kryty s klávesnicí měla k novým tabletům nabídnout jako volitelné příslušenství. Zahraniční servery předpokládají, že premiéra nových tabletů Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro se uskuteční ještě během července.

Total
0
Shares