Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

Xiaomi Mi Band 5 představen. Konkurence se bude hledat těžko

  • Sympatická cena
  • Větší AMOLED displej
  • Platby pomocí Google Pay
  • Velmi slušná výdrž
  • Pohlídá hladinu okysličení krve

Chytré náramky od Xiaomi se v Česku prodávají již několik let a zpravidla si vysloužily pochvalné recenze za to, že nabízí prvotřídní poměr cena/výkon. Na stejném základu nyní staví i žhavá novinka Mi Band 5, která do našich obchodů dorazí už příští měsíc.

Novinka má robustní základnu, ke které se po vzoru dražších chytrých hodinek připojují silikonové řemínky. Displej typu AMOLED nabízí úhlopříčku 1,2 palce s rozlišením 294 × 126 pixelů, a kromě času zobrazuje i celou řadu důležitých informací, například notifikace z připojeného mobilu. Kromě jedenácti sportovních aktivit dovede náramek monitorovat také zdravotní stav majitele, obsahuje totiž senzor srdečního tepu. Xiaomi přichystalo i více než sto různých animovaných ciferníků.

Pohlídá i hladinu okysličení krve

Samozřejmostí je i hlídání spánkové aktivity. Úplnou novinkou pak je snímač pro měření hladiny kyslíku krve, který pomůže odhalit nesprávné fungování kardiovaskulárního systému, nebo monitoring menstruačního a ovulačního cyklu.

Mi Band | foto: Xiaomi

Platby pomocí Google Pay

Velmi užitečnou novinkou je vzdálená spoušť fotoaparátu připojeného telefonu, nebo ovládání přehrávání hudby. Díky přítomnosti NFC modulu bude možné využívat platební službu Google Pay, a tedy snadno platit například u obchodníka za nákup.

Potěšující je, že výrobce se zbavil otravné nacvakávací kolébky a nabíjecí konektor je nově kruhový a mnohem menší. K náramku se přicvakne magneticky, podobně jako legendární MagSafe konektory od společnosti Apple.

Mi Band | foto: Xiaomi

Velmi slušná výdrž

V obchodech budou dvě verze svého nového náramku – bez a s NFC modulem. Pokud se obejdete bez NFC, náramek má vydržet nabitý po dobu 20 dnů, s NFC výdrž poklesne o 5 dní, tedy na 15 dní.

Mi Band 5 bude dostupný s pásky ve žluté, modré, zelené, hnědé, modré, růžové, olivově zelené a červené barvě. Protože jsou řemínky vyměnitelné, dají se snadno nahradit, například koženou variantou.

Cena a dostupnost?

Doporučená cena Mi Band 5 bez NFC je 189 čínských jüanů, tedy asi 630 korun. NFC verze se bude nabízet za 229 čínských jüanů, což je asi 780 korun. Cena v České republice bude bohužel vyšší, k té čínské je totiž nutné ještě připočíst náklady na dopravu, clo a DPH. Do tuzemských obchodů chytrý náramek Xiaomi Mi Band 5 dorazí v červenci.

Total
16
Shares