Xiaomi Mi Air Charge

Xiaomi Mi Air Charge přináší revoluci do bezdrátové nabíjení. Telefon dobijete vzduchem

  • Mi Air Charge mění zavedená pravidla
  • Telefon můžete nosit v kapse, přesto se bude nabíjet

Xiaomi na svém blogu mi.com představilo bez velkých fanfár revoluční technologii bezdrátového nabíjení smartphonů a dalších zařízení. Až doposud platilo, že pokud jste váš telefon chtěli dobíjet bezdrátově, tak jste ho museli položit na bezdrátovou podložku. V případě Mi Air Charge tato nutnost odpadá.

Smartphone můžete normálně používat a manipulovat s ním do vzdálenosti několik metrů od nabíječky. Další obrovskou výhodou tohoto přelomového řešení je, že umožňuje dobíjet několik zařízení současně, a to výkonem až 5 W.

V obýváku o Xiaomi Mi Air Charge budete vědět

Dobíjecí stanice vypadá jako menší kvádr postavený na výšku. Ve srovnání s vybavením obývacího pokoje však působí docela masivně. O žádnou kompaktní krabičku, která vám bude dělat parádu někde na stolku, vážně nejde.

Jak to celé funguje?

Uvnitř Mi Air Charge je integrováno pět antén, které lokalizují nabíjený telefon. 144 menších antén se pak stará o vyslání milimetrových vln (ve frekvenci 30 GHz až 300 GHz) přímo k telefonu formou paprsku. Samozřejmě, že takový smartphone musí být na tuto technologii připravený a tak vybavený několika speciálnimi anténami – se současnými smartphony nový systém nabíjení od Xiaomi nefunguje. Výrobce také uvádí, že efektivitu přenosu nabíjení nesnižují fyzické překážky – v bytě typicky zdi/příčky.

Dočkáme se už letos?

Xiaomi zatím cenu a dostupnost nabíječky Mi Air Charge v obchodech neoznámilo. V letošním roce se s ní pravděpodobně ještě nesetkáme.

Total
1
Shares