Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T získává Android 11, MIUI 12.5 je v nedohlednu

  • Xiaomi Mi 9 dostává v Evropě novou aktualizaci.
  • Přináší operační systém Android 11, nikoli však nadstavbu MIUI 12.5

Společnost Xiaomi pokračuje v aktualizaci svých chytrých telefonů na operační systém Android 11. V uplynulých hodinách se dočkal i model Mi 9T. Aktualizace má velikost 2,4 gigabajtu. Upozornil na to server Notebookcheck.net.


Nepřehlédněte: Xiaomi 11T a 11T Pro nemají optickou stabilizaci obrazu. Proč proboha?!


Součástí aktualizace je i nadstavba MIUI 12.1

Zavádění operačního systému Android 11 na další chytré telefony společnosti Xiaomi pokračuje. Nyní si firma na seznamu může odškrtnout model Mi 9T, respektive jeho evropskou variantu, která se prodává i v České republice a na Slovensku. Nejnovější aktualizace nese označení V12.1.1.0.RFJEUXM a její součástí je i nadstavba MIUI 12.1.2.0 (nikoli bohužel MIUI 12.5, ale té se majitelé „téčka“ někdy v budoucnu jistě také dočkají).

Xiaomi Mi 9T: minimum kompromisů za zajímavou cenu

Xiaomi Mi 9T se dal ve své době označit jako špičkový, byť to byl spíše smartphone z vyšší střední třídy. V jistém ohledu se jednalo o odlehčenou variantu top smartphonu Mi 9. Připomeňme si ve zkratce výbavu telefonu. Na přední straně zařízení se nachází displej bez výřezu, dále nechybí vysouvací přední fotoaparát, trojitý zadní fotoaparát nebo čtečka otisků prstů pod displejem.

Xiaomi Mi 9T získává Android 11
Xiaomi Mi 9T získává Android 11 | foto: notebookcheck.net

Mi 9T pohání čipová sada Snapdragon 730 společně s 6 GB operační paměti a výrobce nezapomněl ani na 64/128GB interní úložiště. Na zádech telefonu najdeme trojici snímačů: hlavní má rozlišení 48 Mpx, dvojnásobné přiblížení skýtá 8Mpx fotoaparát a nechybí ani možnost si obraz naopak oddálit do širokoúhlého režimu s 13Mpx senzorem. Přední výsuvný fotoaparát má rozlišení 20 Mpx.

V době uvedení Xiaomi Mi 9T na trh se jednalo o zajímavý telefon. Konkurovaly mu především modely Honor 20 a Samsung Galaxy A50. Všechny tři smartphony se prodávaly zhruba za 10 tisíc korun.

Total
0
Shares