Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 v testu odolnosti YouTube kanálu JerryRigEverything

  • Mi 11 je aktuální top model oblíbeného Xiaomi
  • Jde o naprosto ultimátní zařízení
  • Jak je na tom s odolností?

Do rukou nemilosrdného youtubera JerryRigEverything se dostala aktuální vlajka od Xiaomi. Mi 11 má nejmodernější procesor, rychlé nabíjení a skvělý displej. Ten chrání tvrzené sklo Gorilla Glass Victus, které zlepšuje odolnost vůči poškrábání i prasklinám způsobených pádem.

Výrobce Corning uvádí, že Victus je až dvakrát odolnější proti poškrábání než Gorilla Glass 6 a zároveň by mělo bez úhony přežít opakované pády až z výšky dvou metrů. Je tomu ale skutečně tak, nebo jde pouze o marketing?


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Ultra šokuje fotoaparátem se speciálním displejem


Jak Mi 11 dopadlo?

Xaomi Mi 11 v rukách Zacka Nelsona podstoupilo test odolnosti proti poškrábání, test odolnosti proti ohni a test celkové odolnosti konstrukce. Pozitivním zjištěním je, že je to odolný telefon, který něco vydrží.

Test displeje

Zadní stranu Mi 11 chrání tvrzené sklo Gorila Glass 5. Vepředu nad displejem pak najdeme ono často chválené Victus. K poškrábání tohoto sklíčka došlo na 6. stupni tvrdosti podle Mohsovy stupnice a výrazně rýhy se na něm objevily při 7. stupni.

Zkouška ohněm

Snímač otisků prstů integrovaný v displeji dál fungoval i přes škrábance. Zadní skleněná strana si také ostudu neutrhla a dobře dopadlo také krytí čoček hlavního fotoaparátu. Naopak barvu z kovových rámečků se odlamovacím nožíkem podařilo seškrábat docela snadno. Následoval test displeje zapalovačem. Po asi 20 sekundách začal displej v místě žáru výrazně tmavnout. Po chvíli se sice většina pixelů obnovila, část obrazovky však zůstala nevratně poškozena.

Zlomit se ho nepodařilo

Posledním testem byl test ohebnosti, kdy se Jerry Rig Everything za použití hrubé síly telefon snažil zlomit. V mnoha případech se mu to povede, ale s Xiaomi Mi 11 neuspěl. Na závěr tak můžeme konstatovat, že aktuální vlajka Xiaomi je vskutku odolným zařízením.

Total
28
Shares