Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 Pro dostane úchvatný zoom, překoná Galaxy S21 Ultra

  • Premiéra skvělého Xiaomi Mi 11 Pro je možná na spadnutí
  • Telefon má nabídnout dechberoucí 120× zoom

Blíží se příchod Xiaomi Mi 11 Pro a tak se každý den setkáváme s informacemi, které se tváří důvěryhodně a takřka stoprocentně. Nově se na mikroblogu weibo.com objevila fotografie plakátu nové vlajky Xiaomi. Na propagačním materiálu je, byť ne úplně zřetelně, vidět nápis 120× zoom, o kterém se v souvislosti Mi 11 Pro hovoří.

Xiaomi Mi 11 Pro
Xiaomi Mi 11 Pro | foto: Weibo

Původní článek z 27.1 (05:00)

O Xiaomi Mi 11 Pro víme, že půjde o vylepšenou verzi standardního Mi 11, který se nám oficiálně ukázal na konci loňského roku. O konkrétních specifikacích „varianty“ Pro se toho stále ví jen velmi málo. Co však známe, tedy alespoň zčásti, je design.

Chystaný smartphone Xiaomi Mi 11 Pro se právě objevil na zcela první živé fotografii, která byla zveřejněna na čínské sociální síti Weibo. Snímek vyobrazuje pouze zadní stranu smartphonu, na které si můžeme všimnout netradičně řešeného modulu hlavního fotoaparátu, v němž lze vidět čtyři snímače v matici 2×2, které doplňuje LED přisvícení.

Xiaomi Mi 11 Pro
Xiaomi Mi 11 Pro | foto: Weibo

Brutální 120násobný zoom

Jedním z přítomných snímačů má být periskop s až 120násobným přiblížením. Fotografie koresponduje s různými spekulacemi a je tedy vysoce pravděpodobné, že se díváme na finální podobu Xiaomi Mi 11 Pro.

Původní článek z 23.1 (14:20)

První představený smartphone s výkonným procesorem Snapdragon 888 jde na dračku. Doslova. Xiaomi v průběhu pouhých 21 dní prodalo přes milionu kusů Mi 11. Upozornil na to server Gizmochina.

Smartphone Xiaomi Mi 11 byl představen krátce po Vánocích jako vůbec první vlajka s novým procesorem Snapdragon 888 od Qualcommu. Prodávat se začal hned následující den, ale pouze na domácí čínské půdě.

Nyní společnost Xiaomi zveřejnila statistiky, které jasně ukazují, že Mi 11 je obrovským hitem. Více než milion prodaných kusů během 21 dní je úctyhodný výkon. Když si to vydělíme, tak na jeden den tak připadá něco kolem 47 600 prodaných kusů.

Xiaomi Mi 11 dorazí letos i do České republiky. Přesný termín ale bohužel stále neznáme.

Původní článek z 21.1 (13:20)

Manažeři čínského korporátu si můžou přímo libově mnout ruce. Společnost totiž zahájila letošní rok s velkou pompou. Vloni krátce po Vánocích uvedený vlajkový telefon Xiaomi Mi 11 totiž aktuálně boří žebříčky prodejů a minimálně papírově se vlastně není vůbec čemu divit.

Skvělé kritiky dostávají trhliny

Novinka má prostě všech „pět pohromadě“: skvělý displej, moderní vzhled, špičkový výkon, vynikající hlavní fotoaparát s hlavním a doslova obřím 108Mpx snímačem stejně jako rozumně nastavenou cenovku. V tuto chvíli se však o smartphonu mluví z naprosto jiného důvodu. Až doposud spokojení majitelé si na internetu hlasitě stěžují na první problémy, a nutno dodat, není jích vůbec málo.


Psali jsme: Xiaomi Mi 11 Pro bude mít nejvýkonnější bezdrátové nabíjení na světě


Xiaomi Mi 11 má mouchy

Přesně tak! Má a jejich docela požehnaně. Snad se je podaří opravit s nejbližší softwarovou záplatou, ale buď, jak buď, stávající situace je jistě nepříjemná až alarmující. Tak jen v rychlosti:

  • Telefon se sám nahodile vypíná
  • Aplikace Fotoaparát soustavně padá
  • Některé hry buď nefungují, nebo mají rozpixelovaný obraz
  • Procesor Snapdragon 888 se silně zahřívá, dochází k omezení výkonu
  • 108Mpx fotoaparát fotí jen průměrně
Total
13
Shares