Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra: „kulervoucí“ vlajka s rekordním nabíjením

  • Xiaomi Mi 11 Ultra si to do obchodů zamíří ještě v únoru
  • Nabídnout má výbavu snů v čele s procesorem Snapdragon 888
  • Chybět nebude ani superrychlé bezdrátové nabíjení

Společnost Xiaomi má v posledních týdnech napilno. Dokončuje totiž své nové smartphony, které ukáže už za několik týdnů. Konkrétně na pulty obchodů míří Mi 11 Pro a Mi 11 Lite a ještě uber telefon Mi 11 Ultra. Ten bude stát na vrcholu nabídky Xiaomi minimálně pro první polovinu letošního roku.

To nejlepší od Xiaomi

První informace o chystaném novém top telefonu Xiaomi přinesl tipér Digital Chat Station, který působí zejména na mikroblogu Weibo. Asi není třeba zdůrazňovat, že dle jeho informací půjde o kulervoucí vlajku s tou nejlepší možnou výbavou.


Psali jsme: Xiaomi vrací úder, ve svých smartphonech blokuje služby Googlu


Prvotřídní 2K displej a Snapdragon 888

Zpráva serveru NotebookCheck tvrdí, že Mi 11 Ultra nabídne prvotřídní displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a 2K rozlišením (2 560 × 1 440 pixelů). Panel bude po stranách zaoblený a zdobit ho bude jediný průstřel pro selfie fotoaparát. Brutální výkon zajistí čipová sada Snapdragon 888 od Qualcommu, ale kde telefon totálně zazáří, tak to bude v oblasti nabíjení.

Xiaomi Mi 10 Ultra
Xiaomi Mi 10 Ultra, ilustrační | foto: Xiaomi

Superrychlé nabíjení bez kabelu

Mi 11 Ultra má totiž podporovat 67W bezdrátové nabíjení. Připomeňme, že současný Mi 10 Ultra nabízí „jen“ 50W nabíjení; půjde tedy o 17% nárůst výkonu. Pikantní je, že Xiaomi chtělo jít ještě dál, konkrétně na hranici 80W bezdrátového nabíjení. Nezískalo však potřebné certifikace. Navýšit se u letošní Ultry má i samotná kapacita baterie, konkrétně z 4 700 mAh na 5 000 mAh.

Ještě v únoru. Ale jen  v Číně?

Digital Chat Station tvrdí, že Xiaomi Mi 11 Ultra dorazí ještě tento měsíc. Protože se tento informátor pohybuje výhradně na čínském trhu, není jisté, jestli telefon nebude zpočátku dostupný pouze tam, nebo ho Xiaomi nabídne zákazníkům i v jiných částech světa.

Total
0
Shares