Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 pro Evropu je za dveřmi. 8. února se uskuteční globální launch

  • Xiaomi Mi 11 je první smartphone s čipsetem Snapdragon 888
  • Příští měsíc by se mohl začít prodávat v Evropě

Konec tajemství! Společnost Xiaomi před malým okamžikem uvedla, kdy se uskuteční globální premiéra chytrého telefonu Mi 11. Stane se tak v pondělí 8. ledna. Akce začne v 13:00 středoevropského času a bude ve virtuálním formátu, protože pandemie koronaviru stále neumožňuje konání běžných tiskovek za fyzické přítomnosti novinářů.

Původní článek z 13.1 (10:35)

Čínskému Xiaomi už nikdo nikdy nevezme, že jako první představilo chytrý telefon s čipsetem Snapdragon 888. Stalo se tak koncem loňského roku, kdy v Číně začala firma prodávat top smartphone Mi 11. Mimo nejlidnatější zemi světa tento skvěle vybavený kousek zatím bohužel neseženete. Nemělo by to ale dlouho trvat a jedenáctka dorazí i do Evropy.

V Evropě bude Mi 11 osekaný

Naznačuje to informace, že telefon, respektive jeho globální model, právě prošel testem organizace FCC a získal veškeré potřebné certifikace. Úřad proklepl telefon v paměťové verzi 8 GB, model s 12 GB chyběl. To pravděpodobně znamená, že v Evropě Xiaomi zákazníkům nabídne pouze variantu s 8 GB operační paměti. Další výbava už bude identická.


Psali jsme: Vzali obchod útokem. Xiaomi Mi 11 se vyprodalo během pár minut


Parádní výbava

Očekávat lze tedy již zmiňovaný procesor Qualcomm Snapdragon 888 a také AMOLED displejem s úhlopříčkou 6,81 palce, vysokým rozlišením 3 200 × 1 440 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Na zadní straně Mi 11 se bude nacházet fotoaparát s hlavním snímačem s rozlišením 108 megapixelů, širokáčem a makro objektivem. Opearačním systémem v telefonu bude Android 11 s vylepšenou nástavbou MIUI 12.5.

Kdy bude?

S uvedením globální varianty Xiaomi Mi 11 do evropských obchodů se počítá příští měsíc, tedy v únoru.

Total
1
Shares