Chytrý telefon Xiaomi

Xiaomi Mi 10 Ultra zbořilo žebříček DxOMark, má neskutečný 120× zoom

  • Mi Note Ultra láká na skvělé parametry, 120× zoom a 8K video
  • Je nejlepším fotomobilem planety
  • V Evropě se ale prodávat nebude

Nové Xiaomi Mi 10 Ultra zamířilo do čela nejlepších fotomobilů. O dva body překonalo konkurenční Huawei P40 Pro, který bez větší námahy žebříčku DxOMark vládl doposud. O pět bodů pak předčilo Honor 30 Pro+.

Testem organizace DxOMark prošel další špičkový fotomobil, který bohužel zákazníci v Česku nekoupí. Xiaomi Mi 10 Ultra se stane totiž exkluzivitou pro čínský trh.

Absolutní špička žebříčku fotomobilů vypadá nyní následovně: první je Mi 10 Ultra se 130 body. O dva body méně má Huawei P40 Pro a na třetím místě je Honor 30 Pro+ se skóre 125 bodů.

Xiaomi Mi 10 Ultra v žebříčku | foto: DxOMark

Nabušený batůžek

Zadní strana Mi 10 Ultra je domovem čtyřnásobného fotoaparátu. Hlavní snímač má rozlišení 48 Mpx a clonu f/1.8. Doplňují ho 20Mpx ultraširokoúhlý snímač s úhlem záběru 128 stupňů, 12Mpx teleobjektiv s technologií Dual Pixel, dvojnásobným optickým přiblížením a také periskop, který nabízí pětinásobné optické přiblížení a až 120× digitální přiblížení. Pro autoportréty si výrobce připravil 20Mpx kamerku s clonou f/2.3. Je to vskutku působivá kombinace moderní techniky.

Huawei to nenechá bez odpovědi

Otázkou zůstává, jak dlouho Xiaomi na vrcholu žebříčku zůstane. Zuby na nejvyšší pozici si jistě brousí Huawei P40 Pro+, jehož testování organizací DxOMark dle našich exkluzivních informací právě probíhá a výsledek bude znám do konce prázdnin.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash

Total
0
Shares