Skládací Xiaomi

Xiaomi maká na skládacím mobilu, dostane povědomý název

  • Xiaomi pracuje na vlastním ohebném telefonu
  • Do obchodů by měl dorazit ještě letos
  • Víme, jak se bude jmenovat

Skládací chytré telefony jsou v kurzu. Na vlastní modely lákají firmy Samsung, Huawei a Motorola. A postupně se k nim přidají další výrobci. Svůj vlastní mobil s ohebnou konstrukcí momentálně připravuje LG, Apple i Xiaomi.


Psali jsme: Xiaomi Mi Pad 5 jako sekerník iPadu? V rukávu má Snapdragon 870 a 144Hz displej


Apple se nikam nežene, Xiaomi naopak spěchá

Portfolio obsahující alespoň jeden skládací smartphone bude v dohledné době standardem. A tak mnozí výrobci pracují na jeho vývoji. Nedávný únik informací prozradil, že se vývojem skládacího iPhonu zabývá také americký Apple. To však neznamená, že se příznivci Applu takového zařízení dočkají už letos.

Například tchajwanský portál Digitimes zmiňuje až konec roku 2022. Ohebný iPhone by měl disponovat konstrukcí, která zabrání vytvoření rýhy v displeji. A testování této technologie si žádá čas.

Skládačka oblékne trikot řady Mi Mix

To Xiaomi si pospíší a svůj skládací telefon uvede ještě letos. Podle Rosse Younga, zakladatele společnosti DisplaySearch, bude skládačka zařazena do série Mi Mix pod názvem Mi Mix4 Pro Max. Displej Xiaomi nedodá Samsung ani BOE, ale dceřiná společnost TCL s názvem China Star Optoelectronics Technology (CSOT).

Unikátnost zařízení Xiaomi by měla spočívat v ohýbání displeje z vnější strany, což jsme už dříve viděli u Mate X a Mate Xs. Na rozdíl od obou telefonů Huawei ale nové Xiaomi nabídne skromnější rozměry. Velikost displeje se odhaduje na skromných 6,38 palce oproti osmi palcům u obou Mate.

Skládací mobil od Xiaomi
Skládací mobil od Xiaomi | foto: LetsGoDigital
Total
7
Shares