Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra

Xiaomi má špičkový robotický vysavač. V prostoru rozezná hračky i poházené oblečení

  • Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra spoléhá na důmyslný systém navigace
  • Má vysoký sací výkon a v prostoru rozezná i konkrétní drobné objekty

Robotické vysavače se za poslední roky z „vířičů“ prachu, jak se jim hanlivě přezdívalo, výrazně zlepšily. A stále častěji je můžeme najít také v nabídce tradičních výrobců smartphonů. Výjimkou není ani Xiaomi, které představilo špičkový Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra, o němž tvrdí, že vyhoví i nejnáročnějším uživatelům.


Nepřehlédněte: Toto je Mercedes mezi telefony. Je levný, má nejvýkonnější procesor a úchvatný design


Xiaomi má pokročilý robotický vysavač

Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra (u Xiaomi můžeme tradičně zapomenout na název, u kterého si nezlomíme jazyk) je nejpokročilejším robotickým vysavačem v portfoliu čínského výrobce. K orientaci v domě používá systém LDS (Laser Direct Structuring), který pomocí neustále rotující věžičky vysílá laserové paprsky a jejich odrazy rozeznává svoji polohu i okolí.

Dokáže tak přesně detekovat prostor i ve tmě či šeru. A to nejen stěny a nábytek, ale také konkrétní objekty. Týká se to třeba hraček, kabelů nebo i částí oblečení, do kterých nevrazí, nevjede. Systém S-cross 3D také pomáhá při rozpoznávání nízkých překážek nebo schodů. Nemělo by se tak stávat, že se Mop 2 Ultra skutálí ze schodů a rozbije se.

Nový Mi Robot přichází se sacím výkonem 4 000 Pa. Měl by tak zvládnout posbírat i těžší nečistoty a vysávat z různých spár a mezer. Xiaomi tvrdí, že na jedno nabití uklidí plochu velkou až 240 metrů čtverečních, na čemž má zásluhu baterie se slušnou kapacitou 5 200 mAh.

Mop už do ruky nevezmete

Robot podporuje čtyři režimy vysávání a tři režimy mopování s elektrickým dávkováním vody. Speciální funkcí této novinky je možnost doplnění o samovyprazdňovací stanici, která se standardně prodává samostatně.

Funguje také jako dobíjecí stanice, ale její hlavní funkcí je automatické vyprázdnění nádoby na nečistoty z vysavače do sáčků ve stanici. Tyto vyměnitelné sáčky o objemu čtyři litry pojmou až sedm plných nádobek na nečistoty ve vysavači (550 ml).

Xiaomi ve výbavě nezapomnělo ani na nové dvoukanálové čištění. Vacuum-Mop 2 Ultra má na spodní straně dva otvory. Při zaparkování do samovyprazdňovací stanice se přes jednu nečistoty táhnou z vysavače do sáčku. Druhým se zároveň tento vzduch do vysavače tlačí, takže vyprázdnění je rychlejší a preciznější.

Cena robotického vysavače je stanovena na 12 199 Kč. Automatická vyprazdňovací stanice bude v prodeji samostatně za 5 799 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Xiaomi / tisková zpráva

Total
4
Shares