Xiaomi

Xiaomi má rekordně rychlé bezdrátové nabíjení. Telefon dobije za 19 minut

  • Smartphone nabitý za 19 minut
  • Xiaomi výrazně vylepšilo svou bezdrátovou nabíječku

Výrobci vidí budoucnost nabíjení smartphonů v bezdrátové technologii. Xiaomi ji nyní ale zrychlilo natolik, že předstihne i některé konkurenty napájené kabelem. Díky nové nabíječce s výkonem 80 W je možné dobít 4 000mAh baterii telefonu na plnou kapacitu za pouhých 19 minut. V segmentu chytrých mobilů se jedná o opravdový unikát, na který zatím konkurence nemá odpověď.

To je fičák

Podle Xiaomi jedna minuta nabíjení prostřednictvím nové nabíječky stačí na to, aby akumulátor doplnil 10 % své kapacity. Na polovinu kapacity se baterie dokáže nabít za pouhých 8 minut. Ostatně posuďte sami v níže přiloženém videu.

Xiaomi neustále vylepšuje

Společnost Xiaomi je dlouhodobě průkopníkem v bezdrátovém nabíjení. Loni v březnu firma demonstrovala bezdrátové nabíjení výkonem 40 W, díky kterému stačilo pouze 20 minut, abyste zařízení s kapacitou 4 000 mAh nabili na 57 procent kapacity.

Stejně jako v loňském roce ale ani tentokrát Xiaomi bohužel nezmínilo, jestli je v představovačce použit nějaký konkrétní smartphone, který dorazí na trh, nebo jestli se jedná o pouhou demonstraci technologie.

Premiéra už příští rok?

V tuto chvíli se tak můžeme pouze dohadovat, kdy telefony s 80W bezdrátovým nabíjením budou dostupné na trhu. Něco nám však říká, že nebudme muset čekat příliš dlouho. V redakci očekáváme, že se superrychlé bezdrátové dobíjení objeví ve špičkovém modelu Mi 11 Pro.

Total
11
Shares