telefon

Xiaomi má nejšílenější smartphone. Jeho displej přetéká přes všechny čtyři strany

  • Čínský výrobce Xiaomi znovu bere dech
  • Jeho telefon budoucnosti nemá žádný konektor

Xiaomi šokuje mobilní svět

O tom, že Xiaomi dokáže vyrobit zařízení, která umí vyrazit dech a inspirují trh, nemusíme spekulovat. Vzpomeňme na futuristický Mi Mix Alpha, který měl displej obtékající téměř veškerou plochu těla. Poměr displeje k (čelní) ploše telefonu činil neskutečných 180,6 procenta. Škoda, že zůstalo pouze u konceptu.


Psali jsme: V Evropě si za Xiaomi Mi 11 pořádně připlatíme


Jako by čínskému štírkovi, který už se probojoval na bednu nejlepších výrobců smartphonů, tohle všechno ale nestačilo a tak před několika hodinami představil dechberoucí koncept smartphonu s šíleným waterfall displejem. Na rozdíl od Mi Mix už displej neobteká boky a zadní stranu, ale rovnou všechny čtyři hrany, byť ne tak extrémně. Přesto se jedná o parádní záležitost, která nebyla dosud k vidění.

Technologicky naprosto na špici

Displej je na všech čtyřech stranách zahnutý do úhlu 88 stupňů (tedy téměř do pravého úhlu) a že něco takového vyrobit není žádná legrace je asi každému jasné. Xiaomi tvrdí, že požadovaného zahnutí dosáhla ohýbacím procesem při 800stupňové teplotě během kterého je do skla vložen flexibilní OLED displej (3D bonding).

Na konektory zapomeňte

Aby Xiaomi nahradilo běžnou výbavu smartphonů, jako jsou různé konektory, tlačítka, reproduktory či sluchátko, muselo použít 46 patentů. Běžnou selfie kamerku v novém smartphonu budoucnosti ukrylo pod displej a nezapomnělo ani na bezrátové dobíjení, eSIM či virtální tlačítka, která na bocích skouží např. pro ovládání hlasitosti.


Psali jsme: Xiaomi podalo žalobu na americkou vládu. Chce odstranit z blacklistu


Budoucnost je tady, ale jsme připraveni?

Osobně si nemyslím, že jsme na něco podobného zatím připraveni. Smartphone na první pohled vypadá parádně, úchvatně chcete-li. Otázka ale zní, jak dobře se bude ovládat. Přece jenom, zahnutí displeje mnohým lidech není po chuti a tohle je opravdový extrém.

Chytrý telefon Xiaomi. Zdroj: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
0
Shares