Správá baterie u telefonů Xiaomi

Xiaomi hlásí technologický průlom. Baterie do telefonů budou chytřejší a s větší kapacitou

  • Nová technologie od Xiaomi zvýší kapacitu baterií o 10 procent
  • Průlom je slibován i v optimalizaci (nočního) nabíjení, které prodlouží životnost
  • V prvních telefonech se nový typ akumulátoru objeví během několika měsíců

Výdrž baterie a její opotřebení trápí nejednoho majitele chytrých telefonů a představuje velký problém. Xiaomi proto připravuje speciální typ akumulátoru, který při zachování stejné velikosti nabídne o deset procent větší kapacitu. A to není vše!


Nepřehlédněte: MIUI 13 už příští týden! Na kterých telefonech Xiaomi, Redmi a POCO?


Technologický lídr

S výrobou přelomové baterie se počítá na příští rok s tím, že v prvních produktech by se mohla objevit už ve druhé polovině 2022. Navýšení kapacity při zachování stejného objemu (fyzických proporcí) bude možné díky jinému složení (vzroste množství křemíku v anodě) a změně v prostorovém uspořádání u vývodů (konektorů) z baterie, což je ostatně patrné i z obrázku níže.

Díky těmto úpravám bude možné navýšit až o deset procent celkovou kapacitu při zachování stejné velikosti. Baterie s kapacitou 5 000 mAh by mohla tedy nabídnout 5 500 mAh, aniž by byla fyzicky větší, těžší a přišla o různé funkce.

Nová technologie Xiaomi umožňuje, aby se do menšího prostoru vešlo více kapacity
Nová technologie Xiaomi umožňuje, aby se do menšího prostoru vešlo více kapacity | foto: Xiaomi

Xiaomi se inspiruje u Apple. Zajde ale dál

Xiaomi u nového typu nenavýší jen kapacitu, ale použije také technologii chytrého nočního nabíjení. Tuto funkci již umí například iPhony a v budoucnu se ji naučí i Xiaomi. Ve zkratce jde o to, že telefony s podporou nočního nabíjení dokážou optimalizovat nabíjení tak, že sto procent kapacity baterie dosáhne až těsně před tím, než se probudíte, což významně snižuje její opotřebení. Zatímco Apple ale vyžívá software, který vše řídí a učí se zvykům uživatele, Xiaomi chce funkci integrovat přímo do baterie.

Total
1
Shares